10 tipů jak uvítat mimozemšťany

Zatím ani jedna historka o kontaktu s mimozemskou civilizací nebyla potvrzena. Nicméně každý rok tisíce lidí tvrdí, že byli uneseni nebo kontaktováni mimozemšťany. Občas když člověk jedná s úřady má dojem, že jsou už tady ale jak bylo řečeno zatím se to nepodařilo zcela prokázat:) Ovšem představme si situaci, pokud by vás najednou opravdu kontaktovali zvědaví mimozemšťani a vy jste se tak stali vyslancem celého lidstva. Bylo by nesmírně důležité chovat se správně a zároveň z tohoto setkání co nejvíce pro lidstvo vytřískat. Takže co by jste měli dělat? Zde je 10 tipů, které by vám měli pomoci:

10. Neschovávejte své cennosti

abductiontolight

Cizinci, kteří zvládli mezihvězdné cestování a mají k dispozici pokročilou technologii, ty asi nebude zajímat vaše zlato nebo stříbro. Pokud si myslíte, že by váš zlatý prstýnek použili jako palivo pro svou loď, vězte při množství energie , kterou by případně získali se jim to nevyplatí. Taky je zbytečné zamykat své auto, aby vám jej neukradli. Pokud létají mezi hvězdami tak by se jim mohlo hodit maximálně jako suvenýr. Vy sami jste pro ně mnohem cennější než jakékoliv vaše movité statky.

9. Nenechte se zastrašit

men-in-black

Nebojte se, že na vás cizinci použijí jejich paprskové zbraně nebo něco podobného. Pokud by vás chtěli zabít, byl by jste mrtvý ještě dřív než by jste je viděl. Civilizace, která by měla být schopna díky mezihvězdným letům vymazat celé vaše město z planety, se nebude namáhat s vámi. Pokud by vás chtěli unést, také vás potřebují živého. Poslední věc, kterou by jste měli dělat je chovat se výhružně, protože to by mohlo změnit jejich názor na to zda chtějí s lidstvem navázat diplomatické styky či nikoliv. Takže na živu zůstane asi každopádně, protože i pokud vás unesou a budou vás chtít studovat na živém organismu se to provádí lépe.  Bát se toho, že vás rozřežou aby se podívali z čeho jsme složení je vzhledem k očekávané úrovni technologie také nesmysl. Určitě budou mít k dispozici i způsoby zcela bezinvazivní, které jim řeknou vše potřebné bez usmrcení subjektu. A každý amatérský biolog vám potvrdí, že je určitě nebude zajímat vaše pohlavní ústrojí.

8. Získejte si jejich pozornost

alien-3

Statisticky řečeno je mnohem pravděpodobnější že vetřelci unesou spíš zvíře než člověka. Pokud se ocitnete v přítomnosti cizinců nemusí si ihned uvědomit, že jste chytřejší než jejich další kořist. Pozorujte je a zjištěte jak komunikují. Nemusejí vůbec používat zrak, nebo mohou vidět ve zcela jiném spektru než my. To stejné se týče také sluchu. Jakmile zjistíte jak komunikují , zkuste je napodobit aby jste přitáhli jejich pozornost. Pokud komunikují takovým způsobem, který nemůžete napodobit, zkuste to s fyzickým dotykem, samozřejmě ne plnou silou. Každá bytost dostatečně vyspělá pro mezihvězdné lety, musí umět komunikovat se svým okolím  za účelem provozu na lodi, takže by měla umět detekovat tlak.  Jelikož cizinci mohou být toxičtí nebo nemocní, nikdy na ně nesahejte holou rukou ale použijte hůl nebo jiný předmět.  Následně s vámi mohou začít komunikovat rovnou nebo pošlou pro nějakého svého vědce.  Buďte trpělivý a pokud to ze začátku selže zkuste vymyslet také jiné způsoby jak na sebe upozornit.

7. Zkuste ignorovat základní zvyky

6a00d83451e1dc69e201053685fce7970c-800wi

Hodně z toho jak se chováme na zemi, nemusí dávat žádný smysl případnému cizinci. Ukázání prstem na vzdálený objekt vám přijde jako samozřejmé každý pochopí kam ukazujete. Také řeč těla  – úsměv, pokrčení rameny jsou k ničemu. Pokud to použijete při komunikaci s cizinci může to být klidně špatně pochopeno. Snažte se dělat pouze nezbytné pohyby, kromě případů kdy manipulujete s objekty nebo se snažíte kopírovat jejich komunikaci.  Pravděpodobně to nebudou humanoidé takže nečekejte stejné pohyby na které jste zvyklý. Nebojte se také případných divných pohybů, pokud by vám měli pomoci s komunikací. Pamatujte také na to, že pravděpodobně bude každý z nich také individualita takže každý z nich může na vás reagovat jinak. Nicméně pokud jste naživu znamená to, že minimálně jeden se zajímá o vaše chování.

6. Použijte matematiku

mathematics

Překládat jazyk není tak jednoduché jako skenovat do počítače to co bylo již řečeno. Slovní zásoba se musí budovat plynulou konverzací i několik hodin, natož analyzování významů jednotlivých slov. Podobně telepatie, kterou se dorozumívají cizinci mezi sebou na váš mozek pravděpodobně fungovat nebude. Cizinci nás mohou pozorovat tajně , aby zachytili náš jazyk a nasbírali dostatečnou slovní zásobu a konečně podle toho vybrali nejdůležitějšího člověka na zemi a toho unesli. Čistá matematika není závislá na kultuře a pokud s ní začnete projevíte svou inteligenci a můžete se začít učit. Může nakreslit několik skupin bodů, dát do množin následně sčítat atd.. Pokud jsou cizinci slepí  použijte mince nebo objekty, které budou představovat počet. Ukažte že používáme desítkovou soustavu tím, že předměty seskupíte po deseti. To vše by jim mělo říci, že jste inteligentní.

5. Použijte Astronomii

astronomy

Nakreslete naši sluneční soustavu, nebo pokud jsou slepí vytvořte model z předmětů. Zkontrolujte, že máte správně nakreslené poměrné velikosti planet, aby to bylo v pořádku. Zobrazte také dráhy kolem slunce, aby to nevypadalo jako náhodné malování. Zvýrazněte na nakresleném modelu zemi, aby bylo zřejmé že víte kde se nacházíte. Potom ukažte na prázdné místo vedle a pokud vše bude dobře pochopeno je pravděpodobné, že vám nakreslí zase svou hvězdnou soustavu.

4. Buďte pokorný

humble_gift_by_marielliott

Jakmile cizincům ukážete že jste inteligentní, vaše hodnota pro ně vzroste. Pokud cestují mezi hvězdami budou se chtít dozvědět více. Pokud si začnou nahrávat vaši řeč je dobré začít s podstatnými jmény. Ukažte na předmět a řekněte jeho jméno. Toto vždy několikrát zopakujte, aby to bylo jasné. Snažte se vyhýbat množným číslům a případně záporům. Pokud se budete snažit měli by být schopni to zaznamenat a vyhodnotit. To je první krok ke komunikaci, což však může dále trvat dlouhé dny než budete schopni spolu komunikovat aspoň základně. Jakmile budete schopni lépe komunikovat neříkejte jim hned, že lidé jsou mistrovským dílem boha a ostatní bytosti jsou nižšího řádu. Kromě toho, že tím pokazíte začátek diplomatického vztahu, měl by jste se nejdřív dozvědět více o nich. Ještě důležitější je, že ne každý člověk má stejný názor jako vy, a jelikož zastupujete celé lidstvo je třeba jednat tak, aby jste zbytečně nezavřel případné možnosti.

3. Buďte diplomatem

question-2507125

Pro nás jakmile odvrátíte případnou hrozbu toho, že nás vymažou z mapy vesmíru jsou podstatné nové informace, které můžete od nich získat. Technika, kultura, mezihvězdné lety to vše může následně změnit naše chápání světa a vesmíru. Všechny tyto informace mohou pomoci milionům lidí na světě. Pokuste se vytvořit prostředí vzájemné výměny informací a vzájemného učení. Ptejte se jich jak to jenom půjde a na oplátku také odpovídejte na jejich dotazy. Nelže jim o některých nepříjemných lidských vlastnostech s tím, že většina lidí to nedělá. Chcete zobrazit člověka jako druh, který je inteligentní, zvědavý a ne jako hrozbu a divocha. Snažte se aby sami chtěli zůstat déle, nebo se snažte aby se brzy vrátili. Nemohou-li déle zůstat, domluvte si s nimi konkrétní místa, datumy a časy kdy je možné se s nimi opět setkat. Zeptejte se jich zda by se například nechtěli setkat s představiteli vlády za nějaký stanovený čas, aby jste mohl následně dát vládě čas na přípravu.

2. Získejte důkaz

alienimplant

Z mnoha, kteří tvrdili, že je unesli mimozemšťanů se nikomu nepodařilo to dokázat. Někteří ukazovali jizvy nebo různé sliz o kterém tvrdili, že je mimozemského původu. Někteří se snaží to dokázat rozmazanou fotkou. Nicméně v dnešní době digitální fotografie tohle lze dobře zfalšovat. Neberte si sebou něco by se dalo u nás vyrobit. Pokud cizincům pečlivě objasníte potřebu nějakého důkazu, pokuste se získat buď kousek mimozemské technologie nebo mimozemský organismus. Technologie je vhodnější, neboť organismus může být pro vás jedovatý. Pokud vám něco z toho dají, nechte si předvést jak se to používá. Snažte se získat něco co není možné s pozemskou technologií, např. levitace. Pokud se vrátíte na zem s kovovou bednou o které budete tvrdit, že je mimozemského původu tak vám to moc nepomůže.

1. Rozšiřte povědomí o důkazu

cia

Pokud po návratu na Zem budete důkaz ukazovat pouze svým přátelům, moc daleko se s tím nedostanete. Pokud máte důkaz a chcete aby se cizinci mohli bezpečně vrátit, je třeba jít za vládou.  Kromě ní se také spojte s dalšími významnými organizacemi. Udržujte svůj příběh věcný a přesný, pokud chcete aby vám média uvěřili. Je velmi důležité nespoléhat pouze na jednu organizaci ale jednat s vícero, aby se nestalo že vy a vaše důkazy záhadně zmizíte.  Je těžké i pro vládu vás odstranit, pokud svůj příběh publikujete v pěti prestižních novinách a předvedl jste nezvratný důkaz. Brát v současné situaci peníze je zbytečné, snažte se spíše zůstat v pozici prostředníka mezi lidmi a cizinci jakmile se vrátí. To se vám mnohem více vyplatí.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist