10 způsobů jak ukrát auto a jak tomu zabránit

Krádeže aut jdou ruku v ruce s rozvojem automobilového průmyslu. Každý rok jsou k dispozici žebříčky aut, které se nejvíce kradou a i když se výrobci snaží přicházet se stále novými  a novými způsoby zabezpečení, časem je stejně překonáno.

S pomocí policejních expertů jsme sestavili následující seznam způsobů jak ukrást auto a také jak se tomu dá zabránit. Nebudeme se zmiňovat o ničem co již zloději aut asi vědí, neboť nechceme motivovat ostatní, aby to vyzkoušeli.  Pojďme tedy nyní nahlédnout do mysli zloděje aut.

360carstealing_html_2e9a3a01

1. Narazit do auta pro ověření zda má alarm

Vzhledem k tomu, že v každodenním hluku už občas alarm auta v podstatě není slyšet, nebo mu již moc lidí nevěnuje pozornost, či je ztlumený, je dobré si vybrat takový alarm, který místo zvukové signalizace pošle informaci např. pomocí SMS na váš mobilní telefon. Takto budete ihned upozorněni, že se něco děje a můžete to řešit, místo naslouchání zda to houká váš nebo cizí alarm.

2. Rozbít okno nebo vyháknout pojistku dveří

Nepokoušejte zloděje aut a své cennosti nenechávejte na očích. Vemte je sebou nebo je uložte do kufru. Také pokud máte rádio s odnímatelným čelním panelem tak jej neschovávejte do přední přihrádky ale berte jej sebou.

3. Rozřezat volant pokud je na něm nasazen zámek volantu

Namísto pouhého zamykání volantu, zvažte také pořízení speciálního tlačítka, kterým vypnete startér vozu a jehož umístění budete znát pouze vy sám.

4. Zaměřit se na místa kde je odkryté vedení do centrální jednotky vozu a tím deaktivovat alarm

Pokud si necháváte instalovat alarm, nechoďte do obyčejných autoservisů, ale zvolte raději specialisty na zabezpečení aut. Ti vědí nejlépe jak alarm zapojit a také jak ošetřit další věci kolem, aby se nedal jednoduše vypnout.

5. Podívat se na nálepku alarmu, který je instalován a podle toho se na něj připravit

Nikdy si na okno nelepte nálepku, kde je vidět jakou značku alarmu máte instalovánu. Zvažte pořízení zámku kapoty, aby se zloděj nemohl dostat k akumulátoru auta, nebo k autoalarmu.

6. Naskočit do nastartovaného auta, zatímco je majitel u bankomatu nebo si poblíž vyřizuje něco jiného

Nikdy nenechávejte klíče v zapalování i když jdete pryč pouze na chvilku. Zloději využívají přiležitosti, takže proč jim to takto usnadňovat.

7. Podívat se na značku auta, registraci auta, nebo cokoliv kde je uvedena adresa

Nenechávejte v autě jakékoliv dokumenty, na kterých je uvedena vaše adresa.

8. Zaměřit se na sportovní akce, kina a parkoviště nákupních center, neboť zde je na jednom místě největší výběr aut

Kdykoliv je to možné používejte pro zaparkování garáže nebo místa s ostrahou. Pokud není příležitost pak neparkujte zcela vzadu parkoviště ale hned na začátku, kde je největší pohyb osob a potenciálních svědků. Také si raději připlaťte za parkoviště s kamerovým systémem než aby jste využili bezplatné parkoviště v nějaké boční ulici.

9. Najít v autě druhou sadu rezervních klíčů a tu použít

Nikdy nenechávejte v autě náhradní sadu klíčů k autu, ani na různých skrytých místech či magneticky přichycené k vozu na skrytém místě. Zloději většinou vědí o většině těchto míst.

10. Zjistěte si specifické informace o vozidle a následně zajděte za výrobcem, aby vám vyrobil náhradní klíč

Namísto leptání VIN na všechny části vozu, což většinou krádeži nezabrání je VIN jako vaše vizitka, kterou zloděj potřebuje k identifikaci vašeho auta.

I když jak bylo výše uvedeno zcela se krádež vozu vyloučit nedá, tím že budete používat výše uvedené rady a budete takto vrstvit jedno zabezpečení za druhým, bude pro potenciálního zloděje mnohem těžší auto ukrást.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist