20 věcí, které by měl každý muž udělat do jeho 20 let

Sedím si takhle v baru ve svých 22 letech a vedle mě sedí starý cestoval. Po pár panácích se debata stáčí na to, co by měl člověk v životě udělat. Kromě klasického – postav dům, zasaď strom a zploď potomka což ve 22 letech vůbec neřeším, je tady spousta věcí, které jsou dle mého názoru také důležité. Proto jsme dali dohromady 20 věcí, které si myslíme že by měl normální člověk stihnout do 20 let.

130412-perfect-man

1. Otočte steak pouze jednou a ve správný čas

Začínáme s jednoduchou věcí jako je příprava steaku. Nebuďte nervózní a neobracejte steak každých 30 sekund aby se vám nepřipálil, když to děláte vypadáte, že si nevěříte. Správné je ho otočit pouze jednou v okamžiku, kdy má již správný propečený povrch a následně již doděláte pouze zbylou stranu.

2. Udělat jednoduchou údržbu

Vlastníte dobrou sadu nářadí a víte jak ji používat? Ať již budete potřebovat opravit něco ve vlastním bytě nebo někomu pomůžete s opravou, je tohle dovednost kterou k životu potřebujete.

3. Napsat dobrý životopis a průvodní dopis

Může to vypadat jako zbytečná věc, ale získání dobrého zaměstnání patří k dospívání. Pokud zvládnete tyto dvě věci bude rozdíl mezi vámi a tím co pouze stále čeká na zajímavou pracovní nabídku bez toho aniž by se přičinil.

4. Buďte štědrý na spropitné

Nebuďte jako chlapy co stále slibují, že nikdy nebudete žít v nedostatku. Ale zároveň jsou známí tím, že by si pro korunu nechali vrtat koleno. Když necháte štědré spropitné nejen, že potěšíte obsluhu či barmana ale zároveň si zvýšíte kredit u slečny, kterou chcete okouzlit.

5. Buďte schopný řídit s manuální převodovkou

Je docela překvapivé, že v některých státech jsou mladí zvyklí na řízení bez manuální převodovky. Následně se jim může stát, že pokud budou chtít odvézt svou dívku, která má auto s tímto typem převodovky tak budou za blbce.

6. Naučte se vařit

Doporučujeme být schopen uvařit snídani, oběd i večeři. A hlavně skvělou snídani, což vám pomůže dále zabodovat u vaší dívky. Zvolte si nějakou oblíbenou snídani a dále ji zdokonalte.

7. Nebát se samoty

V našem věku do 20 let často pořebujeme kolem sebe spoustu lidí, což je také důležité. Nicméně kromě trávení volného času s přáteli je důležité být také chvíli sám, neboť pouze tím že budete nějaký čas trávit sám se sebou se také líp poznáte.

8. Vědět jak se hrají šachy

Šachy jsou hra králů a jejich naučení netrvá dlouho. Zároveň je dobré to umět také do života, protože nikdy nevíte kdy se to bude hodit. Zároveň z vás tato hra dělá také lepšího člověka.

9. Naučit se hrát na kytaru aspoň tři akordy

Je to skvělá dovednost, kterou určitě oceníte. Sice to stojí nějaký ten čas se to naučit, ale použít se to dá v mnoha situacích.

10. Řekněte ne na všechny nabídky kreditních karet

Kreditní karta je věc, která vám může pořádně zavařit a pak se to s vámi již táhne dál. Zbytečně pak trávíte svůj čas tím že ji splácíte bance.

11. Mít odvahu pozvat na rande dívku, která je mimo tvoji ligu

Zde určitě pomůže pokud budete starší a již budete mít vybudovanou nějakou sebedůvěru.

12. Skončit s pitím levného alkoholu

S tímhle je určitě lepší začít dřív, protože pití kvalitnějšího alkoholu znamená taky menší kocovinu. Můžete si tak dát třeba jen 5 drinků místo 10, ale zase budete v lepším stavu když si povede děvče domů.

13. Umět si uvázat Windsorský uzel na kravatě

Vždy vypadá lépe muž, který má uvázaný kompletní windsorský uzel na kravatě. Jak se říká šaty dělají člověka a slečny si toho samozřejmě všimnou i když zbytek nemusí stát za to.

14. Umět filetovat rybu

To je věc, kterou by měl umět každý muž. Čím dřív se to naučíte tím lépe. Uvidíte, že se vám to v životě bude hodit.

15. Pijte Scotskou whisky

Nikdy ne mladší než 12 let. Vždy musíte vědět rozdíly mezi sladovou whisky a míchanou. Vždy starší než 12 let jak již bylo řečeno. Jinak dle znalců na whisky pácháte tzv. pedofilii na whisky.

16. Být schopen namíchat dobrý drink pro dámu

Stačí tahle jednoduchá schopnost a nikdy nebudete sám. Bez ohledu na to kde budete a jak se situace vyhrotí.  Je to pouze část toho vědět jak potěšit ženu.

17. Zajistěte stůl v restauraci

Existuje několik metod jak postupovat pokud vám v restauraci řeknou, že nemají volný stůl. Jedna z nich je například jim povyprávět dojemnou historku o tom jak je pro vás dnešní večer důležitý. Dobré je se také při tom dívat na nejkrásnější tvář kolem aby to vypadalo, že jde o tuto konkrétní osobu.

18. Dobře se orientujte v neznámém místě

To je dovednost, kterou je také dobré se naučit brzy. Pokud chcete být cestovatelem a užívat si života je to důležitá věc. Je samozřejmě dobré jednou za čas se ztratit, protože tak můžete zažít i věci, které by se vám nestali. Nicméně přijde také doba kdy se nutně potřebujete dostat rychle kam potřebujete. Poznat kde je sever, jih, východ a západ se hodí vždy.

19. Buďte schopni složit kompliment

To může zabrat dost dlouhý čas než se naučíte jak správně složit kompliment. Vždy buďte konkrétní a hlavně upřímní. Také je důležité vybrat tu správnou situaci a nečekat příliš dlouho.

20. A konečně – buďte schopni povyprávět skvělý příběh

Nemusí být ve skutečnosti ani pravdivý, ale musí zaujmout a okouzlit.  Být velkým vypravěčem znamená být vždy středem pozornosti každé společnosti.

Blížíte se 20 letem a chcete být mužem činu. Pak vyzkoušejte splnit tyto body a odlište se takto od stáda ostatních, kteří chtějí prožít život někde na okraji v klidu. Takže jen do toho.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist