5 her, které mění automobilové technologie

V průběhu let se z aut vyvinul z nepraktické hračky , nezbytný dopravní prostředek. Tento vývoj stále pokračuje i díky novým aplikacím, které nám ukazují možnosti jak budete se svým autem komunikovat v budoucnu.

1. Plánovač cesty s počasím

V současné době je to zatím v beta verzi na stránce http://preview.weather.gov/edd/. Národní meteorologická služba prozatím v USA dala k dispozici svou aplikaci  na předpověď počasí. Zároveň v aplikaci můžete naplánovat klasickou trasu jak jste zvyklí s tím, že to pracuje také s informacemi týkající se počasí a případných dopravních komplikací.

2. Automatické parkování přívěsu

Technologie je již k dispozici ale uvedení bude ještě pár let trvat. Průmyslový giganti Bosch a ZF spojili své síly a vyvinuli aplikaci pro Android, která spolupracuje se systémem vašeho vozu a tím následně dokáže bez problémů zaparkovat vaše auto s přívěsem. Více k aplikaci může zjistit na stránce: http://www.zf.com/.

tmg-slideshow_xl

3. Evropská aplikace pro semafory

Program Compass4D na kterém pracuje Evropský dopravní projekt zaměřený na bezpečnost na křižovatkách je napojen na systém křižovatky, takže pozná přesně v jakém okamžiku má bliknout červená. Vyhodnotí tak zda to ještě stihnete projet na oranžovou či nikoliv. Bere také v potaz velikost vozidla. Uvedení tohoto systému se dá čekat v řádu několika let.

4. Průhledná kabina auta

Dostupnost – blíže než si myslíte. Skupina konstruktérů v Japonsku pracuje na možnosti jak obejít fyzikální zákony. Technologie vychází z použití venkovních kamer, které přenášejí obraz na vnitřek automobilu. Ideou projektu je zajištění vyšší bezpečnosti, takže například uvidíte malé dítě, či psa, které by jste normálně přehlédli.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist