5 věcí, které byste měli vědět o cestovním pojištění

Chystáte se na vytouženou dovolenou a nezbývá vám, než si sjednat cestovní pojištění? V tom případě nepřestávejte číst a seznamte se s informacemi, díky kterým si vyberete správný pojistný produkt.

1. Důkladně si přečtěte smluvní podmínky

Sjednání pojištění do zahraničí online je otázkou několika minut. Přesto byste měli věnovat dostatečnou pozornost smluvním podmínkám a důkladně si je pročíst od začátku až do konce. Ve smlouvě najdete veškeré podmínky a výčet výluk – situací, kdy pojišťovna náhradu škody neproplatí.

2. Vyberte si správný balíček

Pojišťovny nabízí široké spektrum balíčků s různým stupněm krytí. Jednotlivé varianty jsou obvykle navrženy s ohledem na potřeby v různých zónách. Některé země však nemusí spadat do regionu, kde byste je očekávali. Přesvědčte se o tom, že jste si vybrali takový balíček, který vás během dovolené skutečně ochrání.

3. Pozor na připojištění adrenalinových sportů a riskantních aktivit

Budete-li během pobytu v zahraničí provozovat adrenalinové sporty a riskantní aktivity (např. surfing, freeskiing apod.), nezapomeňte se informovat, zda se na ně vztahuje základní balíček pojištění. U většiny pojišťoven si musíte zvlášť sjednat připojištění.

xnews-cz_online_ergo_cz_01

4. Mějte vždy po ruce kontakt na asistenční linku

Nedílnou součástí cestovního pojištění je non-stop asistence. Odborníci na telefonní lince jsou připraveni vám kdykoliv poskytnout pomoc. Nasměrují vás na nejbližší zdravotnické zařízení a poradí vám i v jiných záležitostech. Proto byste měli mít v mobilu uložené telefonní číslo na tuto asistenční službu.

5. Kdy nejpozději sjednat pojištění?

Díky internetu lze sjednat výhodné cestovní pojištění online třeba několik minut před odletem. Zaplatíte-li kartou, začne platit okamžitě.

Chcete se o cestovním pojištění dozvědět více? Přečtěte si odpovědi na časté otázky k pojištění do zahraničí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist