5 věcí, které byste měli vědět o cestovním pojištění

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

Chystáte se na vytouženou dovolenou a nezbývá vám, než si sjednat cestovní pojištění? V tom případě nepřestávejte číst a seznamte se s informacemi, díky kterým si vyberete správný pojistný produkt.

1. Důkladně si přečtěte smluvní podmínky

Sjednání pojištění do zahraničí online je otázkou několika minut. Přesto byste měli věnovat dostatečnou pozornost smluvním podmínkám a důkladně si je pročíst od začátku až do konce. Ve smlouvě najdete veškeré podmínky a výčet výluk – situací, kdy pojišťovna náhradu škody neproplatí.

2. Vyberte si správný balíček

Pojišťovny nabízí široké spektrum balíčků s různým stupněm krytí. Jednotlivé varianty jsou obvykle navrženy s ohledem na potřeby v různých zónách. Některé země však nemusí spadat do regionu, kde byste je očekávali. Přesvědčte se o tom, že jste si vybrali takový balíček, který vás během dovolené skutečně ochrání.

3. Pozor na připojištění adrenalinových sportů a riskantních aktivit

Budete-li během pobytu v zahraničí provozovat adrenalinové sporty a riskantní aktivity (např. surfing, freeskiing apod.), nezapomeňte se informovat, zda se na ně vztahuje základní balíček pojištění. U většiny pojišťoven si musíte zvlášť sjednat připojištění.

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

xnews-cz_online_ergo_cz_01

4. Mějte vždy po ruce kontakt na asistenční linku

Nedílnou součástí cestovního pojištění je non-stop asistence. Odborníci na telefonní lince jsou připraveni vám kdykoliv poskytnout pomoc. Nasměrují vás na nejbližší zdravotnické zařízení a poradí vám i v jiných záležitostech. Proto byste měli mít v mobilu uložené telefonní číslo na tuto asistenční službu.

5. Kdy nejpozději sjednat pojištění?

Díky internetu lze sjednat výhodné cestovní pojištění online třeba několik minut před odletem. Zaplatíte-li kartou, začne platit okamžitě.

Chcete se o cestovním pojištění dozvědět více? Přečtěte si odpovědi na časté otázky k pojištění do zahraničí.

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist