9 nejslavnějších barových scén v historii Hollywoodských filmů

Je všeobecně známo, že se ve filmech z Hollywoodu objevují jedny z nejlepších scén z barů. Zdá se, že existuje určitá spojitost mezi útulnou atmosférou baru s jeho koktejly a scénami, které dodávají filmu náboj.  V těchto scénách se objevují epická vyznání, souboje nebo dochází ke zlomovým okamžikům v příběhu filmu.

Pojďme se podívat na ty nejlepší:

Pulp fiction

Každý filmový fanoušek si jistě bude pamatovat velkolepé taneční číslo ve filmu Pulp Fiction, kde tančí Uma Thurman a John Travolta na píseň Chucka Berryho – You Can Never Tell. Samotný bar byl speciální vytvořen jen pro tento film a exteriér se točil na uzavřené bowlingové dráze zvané Grand Central Bowl v Glendale v Kalifornii.

Indiana Jones – Dobyvatelé ztracené archy

V prvním filmu ze série o Indianu Jonesovi navštěvuje Indy bar v Nepálu, kde hledá náhrdelník. V baru se objeví nacisté, kteří chtějí náhrdelník ukrást a bar spálí. Scéna, kde Marion a místní štamgast soupeří o to, kdo vypije víc je dodnes jednou z nejvíce fascinujících. Přispívají k tomu i následné akční scény ze souboje Indyho s nacisty.

Casino Royale

Je nemožné si představit film s Jamesem Bondem bez velkého množství koktejlů a alespoň jedné barové scény. Ve scéně Bond poskytuje svůj recept na drink – 3 díly ginu, jeden díl vodky a půl dílu Killa Lillet. Protřepat a přidat plátek citronu.

Na Hromnice o den více

Skvělou barovou scénu má i film, kde se arogantní televizní meteorolog ocitá v časové smyčce. První den se posadí na bar se svou producentkou a objedná si Jim Bean a producent sladký vermut. Druhý den si již meteorolog objedná sladký vermut stejně jako producentka.

Divoké kočky

Tento kultovní film z roku 2000 sleduje životní cestu začínající písničkářky Violet, která vezme místo v baru Divoké kočky. Všechny barmanky mají svou osobnost, zpívají a tančí přímo na desce baru. Film se inspiroval vzpomínkami bývalé barmanky a odehrával se v proslulém baru Coyote Ungly Saloon.

Ztraceno v překladu

Film zachycuje milostný příběh amerického herce Boba Harrise, který trpí krizí středního věku a depresivní mladé ženy Charlotte. Jejich hvězdy se poprvé protnou při návštěvě Tokia v Japonsku. První setkání Boba a Charlotty se následně odehrává v baru v New Yorku, kde nad sklenkami alkoholu navazují přátelství.

Dobrý Will Hunting

Matt Damon a jeho hláška – Jak se vám líbí jablka? patří k nejlepším dialogům v historii Hollywoodu. Pro tuto epickou scénu byl vybrán Upfront Bar and Grill v Torontu, ačkoliv to má být Bow and Arrow bar v jižním Bostonu. Ve filmu se objevily pouze vnější záběry na bar Bow a Arrow. Bohužel pro fanoušky se oba bary po premiéře filmu uzavřely.

Pasažéři 2016

Název baru zde bohužel neuvedeme, protože jej film umístil na vesmírné lodi někde ve vesmíru. Sem přichází Jennifer Lawrence a Chriss Pratt po probuzení z hibernace a nachází útěchu v tomto velkém art deco baru s jeho robotickým barmanem. Barmana hraje Martin Sheen.

Star Wars – epizoda 4: Nová naděje

V této nezapomenutelné scéně mladý Ben Kenobi poprvé ovládá svůj světelný meč. Je to místo, kde se Han Solo setkává se Benem a Lukem. Celkem by nás zajímalo, co se v tomto baru servíruje, protože se do něj hlavní postavy poměrně hodně vracejí. Možná alkohol za rozumnou cen😊

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist