Destinace, které vás zklamou

Sníte celý život o Benátkách, pyramidách nebo návštěvě Říma? Pak se tam dostanete a zjistíte, že to vlastně není ono. Abyste se vyhnuli zbytečným zklamáním, přinášíme vám výsledky hlasování, které proběhli na síti Reddit od jejich uživatelů z celého světa.

la_istock

1. Los Angeles – Celé město je lež

LA bylo pro turisty jedním z největších zklamání. Cestovatelé očekávají půvab a Hollywoodské pozlátko a místo toho jsou šokováni, když narazí na špinavé a mnohde i nebezpečné město. Mnoho z návštěvníků vám řekne, že je to pouze beton bez nějakých zajímavostí. Pouze na několika místech můžete vidět pozlátko Hollywoodu jako je např. chodník slávy /vedle, kterého spí bezdomovci/.

2. Pyramidy – Zůstal jsem 15 minut

Asi nejvíce známé a vyhledávané místo v Egyptě jsou Pyramidy v Gíze. Ale možná si to rozmyslíte po přečtení spousty hororových příběhů o ukradených věcech a odpadcích kolem pyramid. Podivuhodné pyramidy uvidíte také pohodlně z Pizza Hut, díky tomu že jsou celkem blízko u města a ušetříte si chaos a hluk. Mnozí cestovatelé si stěžují na obtěžování ze strany místních, kteří se jim snaží pořád něco prodat a také byli zklamání z centrální komory pyramidy, která vypadala spíš jako chlév pro krávy.

3. Stonehenge – Velké zklamání

stonehendge_istock

Starobylá anglická památka je pro turisty celkem zklamání. Je to poměrně malé, nedostanete se moc blízko takže to mnohdy ani nestojí za tu dlouhou cestu z Londýna. Jeden z návštěvníků uvedl, že jeho manželka byla zpět v autě předtím, než se dostal k druhé informační tabuli. Poslední archeologické nálezy poukázali na to že v okolí Avebury Hedge je mnohem větší a můžete se dostat až přímo k němu.

4. Paříž – Nejhorší město na světě

Francouzská metropole se potýká se spoustou kritiky hlavně díky údajné hrubosti místních obyvatel. Někteří z návštěvníků uváděli, že to bude problémem s francouzským jazykem, který většinou neovládají a také určitou atmosférou nadřazenosti ze strany Francouzů. Příběh o tom, jak si návštěvník nemohl objednat kafe v angličtině ani ve francouzštině bez pohrdavých pohledů zaměstnanců kavárny, patří mezi celkem rozšířené. Ostatní obvinění města se týkala toho, že je špinavé, předražené a páchne močí.

5. Benátky – Gigantická past na turisty

Malebné Benátky se dostali mezi místa, která přinesla velké zklamání. Mnozí si mysleli, že byli odmítáni právě proto, že jsou turisti, takže je celkem dost těžké najít cenově dostupné jídlo a ubytování v centrální oblasti. Slavné kanály jsou dost znečištěné a naplněné odpadky – jak uvedl jeden z návštěvníků. Jiní se vyjádřili, že je přeplněné a plné podvodníků, takže je dobré pro návštěvu maximálně na víkend.

6. Dubai – Klam a šálení

Spojené Arabské Emiráty jsou zemí velkých center a mrakodrapů, které však získali také špatné hodnocení. Turisté je označili jako: předražené, povrchní, nepřátelské a falešné místo, kterému chybí nějaká kultura. Mnozí neměli rádi velký žár a také kontrasty mezi luxusními centry a vedle ležícími slamy pro chudé. Velké mrakodrapy jsou super, ale na podívání vám stačí 45 minut.

7. Jamajka – Už se nikdy nevrátím

Jamajka je oblíbeným místem pro ty co hledají nějaké místo, kde budou mít klid bez nějakých aktivit. Nicméně dokonce i krásná místa řeky Duns, byla označena jako past na turisty. Někteří zjistili, že místní prodejci byli nepřátelští a dokonce i agresivní a cítili se fyzicky ohroženi lidmi, kteří šli po jejich penězích.

A o dalších místech se můžete dozvědět v kompletním záznamu z proběhlého průzkumu.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist