Dron kterému neutečete

Drony s kamerami jsou stále běžnější záležitostí. Zatímco většina starších modelů dronů vyžaduje osobu, která jej bude ovládat nová verze dronu se řídí sama. Seznamte se s AirDog – létajícím psem, prvním automatizovaným dronem, který za vámi bude létat jako pejsek. Monitoruje vás z výšky kamerou zatímco například jedete na kole.
httpvh://youtu.be/n2WUlnprDlE

AirDog je již připravený pro okamžité použití pro každého surfaře, snowboardistu nebo motorkáře,

říká jeho tvůrce  Edgar Rozentāls, který je něco mezi fandou extrémních sportů, IT specialistou a fanouškem do řízených modelů. AirDog je velmi jednoduchý na používání neboť létá sám pro svou navigaci využívá Wi-FI a GPS. Jelikož ne ve všech situacích u sebe budete mít svůj chytrý telefon, který stejně nemá všechny potřebné funkce. Rozhodli se to vyřešit jinak, aby vzniklo něco na způsobu vodítka na psa.

tmg-slideshow_xl

Odolný a silný signál ze zařízení na ruce uživatele přenáší k dronu potřebná data pro určení polohy. O start a létání se stará sám dron. Dron je schopný létat rychlostí až 60 km/hodinu, kde je softwarově omezen. Zároveň se dokáže vypořádat s větrem o síle 50 km/hodinu je tak skvěle připraven i pro případné adrenalinové sporty v horších podmínkách.

AirDog vydrží ve vzduchu asi 10 – 20 minut v závislosti na větrných podmínkách. Dostane se až do výšky 3000 metrů, což limituje použitá baterie. Nicméně filmování je zajištěno samostatnou baterií, takže ta vydrží.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist