Focení modelek 25 metrů pod hladinou na Bali

Montrealský fotograf Benjamin Von Wong je známý svými scénickými obrazy. Pro své focení si vybírá také úžasná a netradiční místa jako je například podmořský vrak na Bali. Na svém blogu prohlašuje, že o podmořském focení snil již od začátku ale stále hledal tu správnou úroveň. Místo focení v bazénu si tak zvolil focení u podmořského vraku. I když nemá potápěčskou licenci, říkal si že je dost dobrý plavec aby to zvládl.  Takže jakmile přijel na dovolenou na Bali, tak sehnal tým profesionálních potápěčů s kterými celé focení realizoval.

Výsledné fotografie jsou opravdů úžasné. Modelky v různých pozicích u vraku vypadají jako mořské bohyně. Je důležité zdůraznit, že zde opravdu nebyl použitý Photoshop, což bývá běžná praxe. Vše je reálné. Modelky, které účastnili focení museli být zkušenými potápěčkami v potápění bez kyslíkové láhve. Museli být schopni zadržet dech na 3 – 4 minuty, což bylo potřeba na samotné focení ale také na případné převléknutí do jiných šatů.

Pro celý průběh focení byl nezbytný dobrý tým, který tvořili tak jistící potápěči, kteří zajišťovali bezpečnost. Pro focení se také používali nádoby s kyslíkem, které byly dostupné přímo pod hladinou, aby nebylo nutné se stále vynořovat na hladinu.  Zároveň nemohl použít žádné umělé osvětlení, ale musel spoléhat na přirozené světlo u podmořského vraku.

Pro ty co se chtějí dozvědět více je k dispozici také video z focení, viz níže:

bali-shipwreck-divers-underwater-photoshoot-benjamin-von-wong-3

bali-shipwreck-divers-underwater-photoshoot-benjamin-von-wong-1 bali-shipwreck-divers-underwater-photoshoot-benjamin-von-wong-6 bali-shipwreck-divers-underwater-photoshoot-benjamin-von-wong-7 bali-shipwreck-divers-underwater-photoshoot-benjamin-von-wong-9

bali-shipwreck-divers-underwater-photoshoot-benjamin-von-wong-2 bali-shipwreck-divers-underwater-photoshoot-benjamin-von-wong-10

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist