Géniové, kteří si pomáhali drogami

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

Historie je plná osobností, které si zkrátili svůj život tím, že užívali drogy a následně měli problémy se závislostí. Smrt Jean-Michel Basquiata, Johna Belushiho, a nedávno také  Philipa Seymoura Hoffmana jsou varováním. Zatímco užívání drog zjevně představuje riziko, spousta slavných umělců byla s nimi spojována při tvorbě svých děl. Mnoho vynálezců, spisovatelů a vědců se obracelo k drogám aby jim pomohli s jejich prací.

1. Thomas Edison

0122

Slavný vynálezce a držitel více jak 1000 patentů byl známý svou produktivitou a nespavostí. To je možné přičíst zálibě v nápoji do kterého si přidával kokain. Nápoj známý jako Vin Mariani byl mixem vína Bordeaux a listů koky, což je aktivní složka kokainu.

Edison se často posmíval svým kolegům, že jsou málo efektivní v práci. On sám vydržel klidně 72 hodin než si musel chvilku zdřímnout. Pokud bychom nevěděli o jeho posilňujícím nápoji, bylo by to opravdu dost divné.

Edison nebyl jediný kdo měl tento nápoj v oblibě. Dalším byl například prezident William McKinley, nebo dokonce jeho svatost papež Lev XIII, který jim byl tak uchvácen, že dal jeho vynálezci Angelo Marianimu z Korsiky dokonce medaily.

2. Friedrich Nietzsche

0320

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

Slavný německý filozof byl během svého života tak nedoceněný, že se v jeho závěru obrátil na užívání drog. Přičemž látka  na kterou byl závislý je dosud záhadou. Mnozí se domnívají, že se jednalo o Opium, ale nebylo to nikdy potvrzeno. Během jedné z jeho drogových epizod Nietzsche napsal za dva týdny jedno z jeho nejslavnějších děl – Genealogii morálky.

Byl si dobře vědom toho, jak jsou jeho díla přehlížena, říká jeho sestra v dopise, kde popisuje že dobře chápe jak je jeho situace složitá a jak je současná společnost hloupá, že nevidí jeho génia. V dnešní době společnost již patrně dospěla neboť jeho díla patří k tomu nejlepšímu v naší kultuře.

3. Steve Jobs

0821

Je docela dobře známo, že zakladatel Applu měl rád LSD. Řekl: Byla to pozitivní, život měnící zkušenost a já jsem rád, že jsem si ji prožil.

Zatímco LSD je často spojováno s hnutím Hippies, kteří hlásali mír a lásku, Jobs byl často náchylný k násilným náladám. Tato vlastnost také přispěla k jeho odtržení od společnosti Apple v roce 1980, když nesouhlasil se CEO John Sculleyem ohledně ceny počítače MAC a způsobem jak byl propagován. Vizionářský zakladatel Applu přerušil jeho užívání LSD a marihuany, aby se dostal opět do vyrovnané nálady a byl schopen kreativně uvažovat.  Je však jasné, že s nebo bez LSD se Jobsovi podařilo dostat značku Apple nesmazatelně do popředí pozornosti.

 

 

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist