Jak nevybrat běžecké boty

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

Jistě to znáte sami, existuje spousta článků a rad jak si vybrat ty správné běžecké boty. A právě proto jsem se rozhodl, že vám naopak poradím, jak je nevybrat. Ano, vím je to těžké, zvlášť v dnešní bohaté nabídce různých modelů a značek běžeckých bot.

A právě nyní přichází na řadu klasický selský rozum. Začnu od základu, proč vlastně potřebuji běžecké boty? Co vím, tak běhat umí každý minimálně od 2 let a žádné speciální boty na to nemá. Pokud jste ještě pamětníkem dob minulých, víte, že běžecká obuv sestávala z klasických tenisek a v tělesné výchově s ergonomicky vychytaných cviček.

Ovšem jak šel čas a výrobci se snažili nabízet pořád něco nového, objevily se i běžecké boty. Jaké byly první, to netuším, ale vím s naprostou jistotou, že je nosil nějaký známý sportovec.  Je jasné, že prvotní poptávka po tomto typu obuvi nevzešla od člověka, který vstává ráno do práce, odpoledne se vrátí a je rád, že stihne i něco na zahrádce.

Ale pojďme zpět k výběru běžeckých bot. Jedním z faktorů, který je udáván, je značka či model. Můžete si vybrat z fajfkové, pruhované či různé kliky-hákové značky, které o sobě tvrdí, že jenom ona je ta nejlepší na běhání.

Vše si krásně zjednodušíme, stačí se podívat na cenovky u daných značek a bude vám jasné, že pokud neběháte každý den (dobře připočítáme i běh na autobus či do práce) tak je to relativně drahá záležitost.

Jdeme dál. Při výběru se uvádí, že je třeba brát ohled na to, zda máte pronaci, supinaci a nějakou další naci.  Údajně se vám pak bude lépe, pohodlněji a zdravěji běhat. Zní to krásně, ale už od začátku našich dějin člověk běhal v obyčejných botách či zcela bez bot ( pokud znáte minimalistickou běžeckou obuv dáte mi za pravdu, že se historie opakuje). Proč se tedy nyní zatěžovat s tím, zda mám neutrální chodidlo nebo nějaké jiné. Já říkám hoďte kamenem, kdo jste bez chyby.

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

I v klasických botách, které koupíte v každém krámě, se dá běhat a že to není tak pohodlné? No a co, aspoň si ten běh pořádně užijete a příště místo něj radši půjdete sekat trávu na zahradě.  Energetický výdej bude stejný a ještě za vámi bude vidět kus práce.

Máte pravdu, že pokud bydlíte ve městě, jsou další možnosti smysluplného trávení volného času relativně omezené. Pokud se tedy bavíme o činnosti, jejíž výsledky jsou vidět a to nejen na svalech vašich nohou nebo propoceném tričku. Ale i zde můžete najít možnosti, jak se protáhnout – např. roznášet letáky.

Myslím, že je čas přijít s nějakým řešením. Můj návrh je prostý – vojenské kanady. Dají se sehnat za pusu, jsou odolné i proti nepřízni počasí. Pokud si dáte pořádné ponožky tak jsou i pohodlné. Chcete-li aby větraly, stačí proříznout zboku pár otvorů. Běhat v nich můžete nejen na silnici ale i v terénu.

Jak vidíte, běžecké boty nejsou vůbec potřeba, protože máme adekvátní náhradu a vždycky se můžete vrátit ke zvykům našich předků a zaběhat si nabosoJ

Váš běžecký guuruu Franta Noska z Hradiště

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist