Jak se naučit italsky

Italština je krásný jazyk, který se dobře učí. Zejména pro ty, kteří se chtějí přestěhovat nebo cestovat do Itálie. Italština se hodí i při cestování po Evropě, protože někteří lidé např. v San Marinu, Švýcarsku, Slovinsku nebo Francii mohou mluvit také italsky.

Odhaduje se, že asi 70 milionů lidí má italštinu jako mateřský jazyk a asi 120 milionů jej využívá jako druhý jazyk. Existuje také spousta výborné literatury a filmů v italštině, takže tento jazyk můžete využít i v dalších ohledech.

italiano_in_valigia

Italština je románský jazyk, který je nejblíže dnešní latině. Učení italštiny může být jednodušší pro ty, kteří už znají španělštinu nebo francouzštinu. Pro ty, co se chtějí učit italsky ve svém volném čase naštěstí existuje opravdu mnoho různých zdrojů.

Jak se naučit mluvit italsky

Jednou z možností je začít navštěvovat nějakou jazykovou školu, což však nemusí být pro každého praktické kvůli času, rozpočtu nebo jeho životnímu stylu. Naštěstí doba pokročila, takže máte i řadu dalších příležitostí, ke kterým patří různé publikace nebo elektronické programy na výuku.

Učení italštiny pomocí softwaru

V posledních letech se stala velmi populární výuka jazyků pomocí různého softwaru do PC. Díky tomu, že italština je populární jazyk, studenti mají k dispozici celou řadu výukových programů.

Rosetta Stone – jde o program, který nabízí 5 úrovní italského jazyka od začátečníka až po pokročilé. První úroveň pomůže studenty seznámit se slovní zásobou a naučí vás mluvit bez pravidel. Na konci tohoto programu budou studenti schopni vést pokročilé rozhovory, plánovat své cesty a starat se o jejich zdraví.

Tell Me more – italština – jde o softwarové balík, který lze zakoupit ve 2, 5 nebo 10 úrovních najednou. Tento software již používá technologii pokročilého rozpoznávání řeči, interaktivní videa a tisíce cvičení.

Transparent Language’s Italian Program – zahrnuje několik různých komplexních programů na výuku italštiny. Verze Byki Deluxe 4 je určena pro lidi, kteří chtějí zvládnout základy jazyka. Zatímco verze Premium Edition je určena pro studenty k dosažení odborných konverzačních dovedností.

Učebnice italštiny

Italština pro začátečníky (for dummies) – kniha je určena pro výuku základních dovedností, jako je pravopis, gramatika, čísla a řeč. Kniha vám pomáhá prostřednictvím témat, jako jsou obchodní nebo krizové situace. Součástí knihy je také audio CD.

Dalších knih pro výuku italštiny je na trhu celá řada.

Zdroje informací na internetu a výuka on-line

http://www.elanguageschool.net/italian – tato webová stránka vám nabídne jednoduchý úvod do základní Italštiny. Jazyk je rozložen na jednotlivé témata gramatiky – časy, negativ atd. Součástí je také nezbytná slovní zásoba a konjugace. Jsou to dobré webové stránky pro začátečníky.

http://ilovelanguages.com/ – tato webová stránka nabízí 3 různé kurzy, které pokrývají základní slovní zásobu, přídavná jména, slovesa a další gramatické jevy.

http://italstinaonline.cz – česká stránka, která nabízí v interaktivní i psané formě základní informace pro začínající studenty italštiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist