Jak udržet Vaše ocelové šperky třpytivé

Jeden ze šperků, které si zamilujete pro jeho trvanlivost a odolnost proti špíně je šperk z nerezové oceli. Kromě již uvedených výhod, zároveň šperk z nerezové oceli vypadá stejně elegantně jako kterýkoliv jiný z titanu či stříbra. Mnoho majitelé těchto šperků se obává, že jejich ocelové prsteny či náhrdelníky začnou při častém používání ztrácet svůj třpyt.

Pokud patříte mezi ty, kteří chtějí stále oslňovat svými třpytivými ocelovými šperky, existuje relativně jednoduchý způsob jak je vrátit zpět. Stačí několik obyčejných přípravků z domácnosti. Níže Vám přinášíme několik tipů jak na to:

Tipy jak vyčistit ocelový prsten

1. Nákup čističe přímo pro nerezovou ocel

Pokud si netroufáte pro čištění svého prstenu použít nějaké běžné domácí prostředky, můžete si koupit speciální čistič přímo na nerezovou ocel. Čistič je k dispozici ve většině větších obchodních domů, v on-line shopu nebo můžete o doporučení přímo v prodejně šperků.

Nové ocelové šperky

2. Použití prostředku na nádobí a teplé vody

Vezměte misku s teplou vodou a přidejte pár kapek prostředku na nádobí. Následně pomocí menšího namočeného hadříku začněte čistit povrch ocelového prstenu. Při čistění postupujte opatrně, abyste případně nepoškrábali ocelový povrch. Jakmile skončíte s mytím v jarové vodě, přineste si další misku s čistou teplou vodou, kde prsten opláchnete. Nakonec otřete suchým hadříkem, tak aby na prstenu nezůstaly žádné nečistoty z vody.

670px-Clean-Stainless-Steel-Jewelry-Step-53. Použijte jemnou zubní pastu a měkký kartáček

Pokud je Váš ocelový prsten zdoben nějakými složitějšími ornamenty, může být složitější jej vyčistit. V takovém případě použijte měkký zubní kartáček a jemnou zubní pastu, kterými můžete vyčistit všechny hůře dostupné části prstenu. Ujistěte se, že používáte opravdu měkký zubní kartáček, aby nedošlo k poškrábání povrchu. Také si ověřte, že použitá zubní pasta neobsahuje oxid křemičitý a voda pro umytí je bez chloru. Pro zabránění vytváření map na povrchu prstenu jej vždy dobře otřete suchým hadříkem.

Upozornění

V případě, že využíváte nějaké domácí prostředky, je vhodnější nejdříve postup vyzkoušet na malé části ocelového prstenu či šperku. Případně využijte nejdříve pro čištění nějaký starší ocelový šperk na, kterém to otestujete.

Doufáme, že budete s dosaženým výsledkem spokojeni a Váš ocelový šperk bude i nadále Vaším oblíbeným.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist