Je lepší 1080p HD TV nebo 4K UHD TV?

main_04

Někteří říkají že Ultra HD 4K televize jsou zbytečné, protože člověk nepozná rozdíl mezi klasickou full HD televizí a jimi pokud tedy nepřitisknete nos až na obrazovku. A někteří zase říkají, že viděli film na obou televizích a rozdíl je znatelný. Takže kde vlastně pravda?

Rozhodli jsme se udělat takový neformální test zda je divák schopen rozdíly na obou televizích rozlišit. Zaprvé nejsme vědci proto byl experiment neformální ,tj. zvolili jsme standardní podmínky za jakých běžný divák sleduje televizor z jednoho místa na určitou vzdálenost. Následně jsme na dva vybrané televizory pouštěli program z příslušném rozlišení.

V druhém kole jsme se rozhodli také porovnat Plazmovou televizi s Led televizí opět se stejným záměrem, zjistit která je lepší. Dle něj plazmová televize trumfne Led televizi bez ohledu na to v jakém rozlišení bude vysílat.

Na konci testu jsme zjistili, že Ultra HD 4K je opravdu lepší než běžné full HD. Dále jsme zjistili, že čím větší je obrazovka na které se promítá tím více je vidět rozdíl mezi oběma formáty.

Kompletní test je vidět v tomto videu:

1 komentář: „Je lepší 1080p HD TV nebo 4K UHD TV?

  • 14.8.2016 (12:04)
    Permalink

    obecne se ma za to, ze full a ultra HD jsou si dnes temer rovny. Jedine co jsem nasel, tak UHD lepe vykresluje cernou barvu…

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist