Karnevalové masky stírají rozdíly mezi lidmi

Co je to karneval a co je karnevalová maska asi není třeba představovat. V současnosti patří tento druh zábavy mezi stále velmi oblíbený po celém světě. Pro nás asi nejznámější je karneval v Benátkách, kde můžete obdivovat opravdu umělecky vypracované masky a kostýmy. Ale jak to celé vlastně vzniklo? A k čemu je to dobré? Na to se pokusíme odpovědět níže.

Podle wikipedie slovo karneval vzniklo z latinského „carne vale“ tedy „dát pryč maso“. Jednalo se o začátek postního období před Velikonocemi a dle původního významu se jedná v podstatě o poslední tři dny „masopustu“. Kdy ke konci masopustního období probíhaly různé oslavy a taneční zábavy.

U nás se masopust slavil již od 13. století, ale historici se domnívají, že  kořeny tohoto obyčeje sahají až do dob starověkého Říma. Tehdy se slavili tzv. saturnálie – oslavy boha Saturna u příchodu jara. Další prameny kladou počátky karnevalu až do starověkého Řecka, kdy probíhaly oslavy na počest boha vína Dionýsa. Jak to bylo doopravdy, se asi nikdy nedozvíme…

A proč masky stírají rozdíly mezi lidmi?

devilOdpověď je celkem jednoduchá, vše je připisováno prvnímu karnevalu v Benátkách v roce 1162, kdy se Benátčané sešli společně bez rozdílu stavu na oslavu vítězství na náměstí sv. Marka. V rámci oslav se objevily také první masky a kostýmy, takže se zcela stíral rozdíl mezi šlechtici a obyčejnými lidmi. Tímto způsobem to funguje na celém světě a také díky použití masek získává karneval svůj půvab.

Jediný rozdíl se tak dal poznat pouze v kvalitě a zpracování použité masky či kostýmu. Ovšem v dnešní době se již i tato skutečnost stírá a každý si může dopřát nějakou kvalitní masku. Z čeho si tak můžeme vybírat?

V nabídce našeho e-shopu www.r-kontakt.cz najdete jak kostýmy a masky pro děti, tak kompletní kostýmy pro dospělé. Můžete se tak stát např. římským legionářem, oblíbenou čarodějnicí na koštěti, či kovbojem z divokého západu. Na své si přijdou nejen milovníci klasických pohádkových postav, ale také fanoušci filmů.

Víte o tom, že si dnes můžete udělat karneval klidně i doma?

Ideální na narozeninovou párty či jiné rodinné oslavy, které chcete pojmout v netradičním duchu. U nás nejdete nejen kostýmy a masky, ale také kompletní doplňkový sortiment pro dekorace či různé konfety, frkačky, balónky a další věci, nezbytné pro celkové doladění akce.

Zajímavá alternativa, nemyslíte? Pokud si chcete nechat s výběrem poradit tak, aby vše proběhlo ke spokojenosti hostů i ke spokojenosti Vaší, neváhejte nás kontaktovat!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist