Karnevalové masky stírají rozdíly mezi lidmi

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

Co je to karneval a co je karnevalová maska asi není třeba představovat. V současnosti patří tento druh zábavy mezi stále velmi oblíbený po celém světě. Pro nás asi nejznámější je karneval v Benátkách, kde můžete obdivovat opravdu umělecky vypracované masky a kostýmy. Ale jak to celé vlastně vzniklo? A k čemu je to dobré? Na to se pokusíme odpovědět níže.

Podle wikipedie slovo karneval vzniklo z latinského „carne vale“ tedy „dát pryč maso“. Jednalo se o začátek postního období před Velikonocemi a dle původního významu se jedná v podstatě o poslední tři dny „masopustu“. Kdy ke konci masopustního období probíhaly různé oslavy a taneční zábavy.

U nás se masopust slavil již od 13. století, ale historici se domnívají, že  kořeny tohoto obyčeje sahají až do dob starověkého Říma. Tehdy se slavili tzv. saturnálie – oslavy boha Saturna u příchodu jara. Další prameny kladou počátky karnevalu až do starověkého Řecka, kdy probíhaly oslavy na počest boha vína Dionýsa. Jak to bylo doopravdy, se asi nikdy nedozvíme…

A proč masky stírají rozdíly mezi lidmi?

devilOdpověď je celkem jednoduchá, vše je připisováno prvnímu karnevalu v Benátkách v roce 1162, kdy se Benátčané sešli společně bez rozdílu stavu na oslavu vítězství na náměstí sv. Marka. V rámci oslav se objevily také první masky a kostýmy, takže se zcela stíral rozdíl mezi šlechtici a obyčejnými lidmi. Tímto způsobem to funguje na celém světě a také díky použití masek získává karneval svůj půvab.

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

Jediný rozdíl se tak dal poznat pouze v kvalitě a zpracování použité masky či kostýmu. Ovšem v dnešní době se již i tato skutečnost stírá a každý si může dopřát nějakou kvalitní masku. Z čeho si tak můžeme vybírat?

V nabídce našeho e-shopu www.r-kontakt.cz najdete jak kostýmy a masky pro děti, tak kompletní kostýmy pro dospělé. Můžete se tak stát např. římským legionářem, oblíbenou čarodějnicí na koštěti, či kovbojem z divokého západu. Na své si přijdou nejen milovníci klasických pohádkových postav, ale také fanoušci filmů.

Víte o tom, že si dnes můžete udělat karneval klidně i doma?

Ideální na narozeninovou párty či jiné rodinné oslavy, které chcete pojmout v netradičním duchu. U nás nejdete nejen kostýmy a masky, ale také kompletní doplňkový sortiment pro dekorace či různé konfety, frkačky, balónky a další věci, nezbytné pro celkové doladění akce.

Zajímavá alternativa, nemyslíte? Pokud si chcete nechat s výběrem poradit tak, aby vše proběhlo ke spokojenosti hostů i ke spokojenosti Vaší, neváhejte nás kontaktovat!

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist