Klimatizace do trička – reon pocket

Společnost Sony aktuálně pracuje na řešení, které vám umožní mít svou vlastní klimatizaci sebou i když půjdete ven. Jedná se o malé a lehké zařízení s názvem Reon Pocket, které zasunute do kapsy speciálně navrženého trička. Zařízení je umístěno v horní části zad a ovládá se pomocí chytrého mobilního telefonu.

Funguje na principu tzv. Peltierova efektu, což je termodynamický princip, který se používá při chlazení. Při Peltierově efektu se přivádí na termoelektrický článek napětí. Výsledkem je to, že se jedna strana tohoto článku začne zahřívat a druhá ochlazovat. Komerčně se využívá právě efekt ochlazování. Více informací najdete zde.

Tento nový projekt vznikl jako výsledek inovačního programu Sony, který se v současné době snaží získat dostatek prostředků pro výrobu pomocí tzv. crowfundingu zatím pouze v Japonsku. Zájemci si mohou vybrat několik různých balíčků s tím, že v základu vás jedno tričko s chladičem přijde na cca 3000 korun. Aktuálně se však uvedení připravuje pouze v Japonsku.

Cílovým segmentem pro tuto novinku jsou zejména podnikatelé, kteří nosí oblek i v létě. Zařízení Reon Pocket je navrženo tak, aby nebylo pod oblečením v podstatě vidět. Zároveň není vhodné pro používání po celý den na jedno nabití, které trvá cca 2 hodiny vydrží cca 90 minut. Je ideální zejména pokud se pohybujete po venku na kratší vzdálenosti, např. při dojíždění do práce nebo při pracovních schůzkách v různých budovách.

reon pocket - klimatizace

Na oblečení, které bude schopno regulovat teplotu pracuje samozřejmě nejen Sony. Před několika lety představila francouzská značka Courrèges kabáty s topnými tělesy a US army zase pracuje na tkaninách, které budou schopny generovat teplo při extrémním chladu.

Na uvedení Reon Pocket si však i v Japonsku budou muset počkat. Plánuje se až na rok 2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist