Lamborghini Aventador v ještě lehčím balení

SV – zkratka pro superveloce znamená něco navíc, které dále zvyšuje výkon Lamborghini Aventador 750-4 SV. Označení znamená jejich nejrychlejší a nejvíce emociální auto, které se může pochlubit vyšším výkonem, nižší hmotností, vylepšenou aerodynamikou a novými technologiemi. To vše z něj dělá ještě lepší raketu než byl původní model Aventador z roku 2011.

lamborghini-aventador-sv-2

Vyšší rychlost zajišťuje novému modelu Lamborghini 12 válcový motor s upravenými ventily a přidáním dalších 4 výfuků, takže máte nyní k dispozici 740 koňských sil. Došlo také k rozsáhlému snížení hmotnosti použitím karbonových vláken z vnějsku i zevnitř. To dokázalo hmotnost vozu snížit o dalších 50 kg váhy oproti původnímu modelu 750-4. Sedmistupňová převodovka a zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé 2,8 sekundy spolu s maximální rychlostí 350 km/h je právě výsledkem provedeného odlehčení.

lamborghini-aventador-sv-3

Kromě zlepšení rychlosti Lamborghini Aventador 750-4 SV dostalo také adaptivní magneto-reologické tlumiče, variabilní elektronický posilovač řízení, brzdy z uhlíkové keramiky a sportovní pneumatiky Pirelli P Zero Corsa. V prodeji bude na jaře s cenou, která začíná od 327 190 Euro.

lamborghini-aventador-sv-4 lamborghini-aventador-sv-5
httpvh://youtu.be/ql94IYUrwXY

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist