Lexus představuje svůj koncept elektromobilu LF-30

Japonský výrobce luxusních vozů Lexus v tomto roce přišel s konceptem svého elektromobilu a dočkal se velkého ocenění. Koncept je vizí společnosti Lexus o budoucím automobilovém průmyslu s vozy, které pohání elektřina. Vnější vzhled vozu LF-30 je představou značky Lexus, které chce dosáhnout do roku 2030.

Již od uvedení svého modelu RX 400h v roce 2005 se značka Lexus proslavila svými pokročilými technologiemi v oblasti elektrovozů. Jde např. o dvoustupňovou redukční převodovku nebo vícestupnový hybridní systém. Nově uvedený koncept představuje další velký skok ve výkonu, ovládání a lepším prožitku z jízdy řidičem.

lexus koncept

Jeho futuristická podoba a autonomní řízení spolu s dalšími technologiemi jako je – pokročilá kontrola polohy, systém řízení po stanovené trase, technologie podporující spolupráci s drony – to vše odráží pohled společnosti Lexus na řízení.

Koncept autonomního řízení LF-30 tzv. Lexus Teammate podporuje několik jízdních režimů:

  • režim řidiče
  • režim strážce
  • parkování
  • nebo otevírání předních dveří

elekttromobil lexus 2019

Elekromobil má bez kapoty tvar vřetena a sklo oken se táhne zepředu až dozadu. Spolu se světlomety ve tvaru křídle a elegantní plynulou přední maskou pak přechází v ostrou zadní část. Výsledný vzhled je tak velmi futuristický a v současnosti nic takového na silnicích neuvidíte.

lexus 30 koncept 2019

Kokpit automobilu je založen na novém konceptu – Tazuna, který vytváří prostor z přepínačů umístěných na volantu a čelního displeje, navigace, audio systému a výběru jízdního režimu aniž by bylo nutné posouvat zrak a ovládat spínače ručně.

Ovládání interiéru využívá rozhraní využívající ovládání gesty, rozšířenou realitu a lepší prezentaci. Pohodlí řidiče i spolujezdce je zajištěno pohodlnými sedadly v podobném provedení jako v letadle první třídy. Spolujezdci si jízdu užijí v sedadlech s technologií, která tvaruje povrch sedadle podle konkrétního cestujícího. K dispozici mají i různé režimy – sklápění, relaxační i režim s výstražnými funkcemi.

Pokročilý zvukový systém Mark Levinson® ve spojení s ovládáním pomocí hlasu a gest je napojen na rozšířenou realitu – SkyGate, která dokáže zobrazovat oblíbená videa až po navigaci na reálně zpracované obloze plné hvězd.

Koncept vozu Lexus má kombinovaný výkon 536 koní a točivý moment 516 liber. To mu umožňuje zrychlení z nuly na 100 km/ h za 3,8 sekundy a jeho maximální rychlost je 200 km/h.

Čtyři elektrické motory, kterými bude vůz v roce 2030 osazem mu umožňují dojezd až 500 km.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist