Luxusní lyžování s vybavením od DTSport

Máte rádi lyžování? I když to díky počasí nemusí venku vypadat ideálně, stále existují místa, kde se dá dobře zalyžovat. Jedním z nich může být i nám blízké Bulharsko. Na šedesáti procentech jeho území se tyčí úchvatná pohoří, která jsou přímo přeplněna nejmodernějšími lyžařskými centry.

Příznivé ceny a přátelská atmosféra, včetně možnosti výběru z různých typů ubytování je přesně to, čím by vás mohly bulharské tratě oslovit. Lyžaři, snowboardisté i běžkaři si mohou lyžování v bulharských horách užívat od začátku prosince do konce dubna. Podívat se můžete do oblasti Bansko nebo lázeňské oblasti Borovec, kde dřív sídlila šlechta.

Nezapomeňte si vzít..

Než však vyrazíte, doporučujeme pořádně se vybavit u kvalitního prodejce lyžařského oblečení, bot a doplňků na lyžování – DTSport. Již od roku 2008 vám e-shop DTSport.cz nabízí velmi obsáhlou nabídku pro zimní sporty.

Vybrat si můžete ze známých značek : Colmar, Elan, Head, Dainese, Oakley, Salomon, Leki, Atomic, Rossignol, Volkl a Volant. Díky tomuto velkému výběru si můžete najít nejnovější modely lyží, lyžáků, běžek a snowboardů přesně pro vás.

Mezi základní výbavu každého lyžaře nepochybně patří dobré lyže, kvalitní boty na lyže, lyžařská helma, lyžařské rukavice, spodní funkční prádlo a samozřejmě dobré kalhoty a bunda.

Zkusme se zastavit u některého vybraného vybavení.

Kvalitní boty na lyže – při jejich výběru zvažujte následující parametry:

  • Lyžařská bota má být přiměřeně tvrdá podle toho, jaké jízdní vlastnosti od ní očekáváte. Pokud chcete jezdit sportovněji, je lepší zvolit botu tvrdší.
  • Vyberte správnou velikost, včetně dobrého usazení paty. Počítejte s reakcí materiálu, který se během několika dní může o něco zvětšit.
  • Nesnažte se na lyžařských botách šetřit. Lyže si můžete půjčit kdekoliv, ale dobré boty hned tak neseženete.

Lyžařské helmy – bez kvalitní a bezpečné lyžařské helmy se již mnohdy ani nedostanete na sjezdovku. V současnosti již to není, jako dřív a provoz na sjezdovce je někdy mnohem hustší a rychlejší. Proto patří lyžařská helma k tomu, co může rozhodnout při pádu, jak to dopadne. Při jejím výběru se zaměřte zejména na:

  • Vybírejte takovou, aby vám seděla bez padání do očí i bez zapnutí pásku
  • Stahovací pásek nesupluje přesné usazení
  • Pokud máte možnost, vyzkoušejte ji i s brýlemi
  • Doporučená výměna lyžařské helmy za novou je 5 let.

Pokud si nebude jistí výběrem, rádi vám poradí náš tým zkušených prodejců, který se stále vzdělává, aby vám mohl poradit co nejlépe.

Doufáme, že si svou zimní lyžařskou dovolenou v Bulharsku či jinde s vaším novým lyžařským vybavením opravdu užijete!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist