Návod jak přežít Zombie apokalypsu

Otázka nezní zda, ale kdy!

Seriál Walking Dead udělal z tématu Zombie apokalypsy celkem atraktivní téma, ovšem může vás překvapit, že se toho teoreticky můžete klidně dožít.

giphy

Udělali jsme tedy rozhovor se známým znalcem zombie –  Matt Mogkem, který věří že je to pouze otázka času. “Chci říci, že nevím zda se to stane ještě v mém životě nebo za 100 let, ale vidím to stejně jako zemětřesení v Los Angeles. U něj taky nevíte přesně kdy přijde, ale každý odborník vám řekne, že už k němu mělo dojít nebo dojde. Stejné je to i se zombie apokalypsou. ”

Mogk je spisovatel, vysokoškolský profesor a také zakladatel Zombie Research Society, jenž je tvořen více jak 350 000 zombie odborníky a nadšenci z 6 kontinentů světa. Společnost obsahuje také řadu významných vědců z různých oborů, včetně profesora z Harwardské Univerzity, zároveň je aktivním členem U.S. Navy a dokonce do něj patří i tvůrce filmu Noc oživlých mrvol – George A. Romero.

CineVegas - Closing Night Program & World Premiere of Land Of The Dead

 

“To co děláme, je že si klademe otázky z vědeckého hlediska.” řekl Mogk. “Pokud by se zombie opravdu objevili u vašich dveří jak by to probíhalo? Jak by voněli? Pronásledovali by vás? Jak by fungoval jejich mozek? ” To jsou otázky, které mohou také rozhodovat o případném přežití. Ale dost bylo teorie podíváme se na konkrétních 5 tipů na přežití:

1. Podívej se na film Zombieland

giphy

Některé zombie filmy vám mohou poskytnout vodítka k tomu, jak bude skutečná zombie apokalypsa vypadat. Mogk vysvětluje, že zatímco populární zombie filmy jako je např. Walking Dead používající znovuoživené mrtvoly, je mnohem pravděpodobnější scénář, že se bude nutné vypořádat s tím, čemu se říká živá zombie. To jest neúprosně agresivní člověk, který je řízen biologickou infekcí.

Mogk říká, když se podíváte na film jako je např. 28 dní poté z roku 2002, tyto zvířata jsou technicky stále lidé. Nemohou zemřít a vrátit se do života. Zombieland je filmem živých zombií, který může lidi hodně naučit. Z praktického hlediska, pokud se mi nějaký nepříčetný šílenec snaží nacpat oknem předních dveří dovnitř aby mě napadnul kousnul a udělal jednoho z nich, pak opravdu nemám zájem o filozofický rozhovor. Je to opravdu zombie?

r-28-DAYS-large570
28 dní poté

Při zkoumání jeho knihy “Vše co jste kdy chtěli vědět o zombie”, Mogk vás učí, že teoreticky by nemoc vytvářející zombie mohli vědci vyrobit v laboratoři již dnes. K dispozici je několik možností z čeho to vytvořit, např. vzteklina, nebo lidská varianta Nemoci šílených krav to jsou vhodní kandidáti na vytvoření epidemie.

V případě lidské varianty Nemoci šílených krav, by šlo o 100% nakazitelnost a v případě, že by ji přenášel šílený člověk s násilnými sklony je úspěšnost rozšíření skoro jistá. To je také předpoklad, který využili tvůrci filmu Zombieland.

2. Kontroluj Facebook

giphy1

I kdyby bylo možné vytvořit zombie okamžitě, nějakou dobu trvá než se to rozšíří a vznikne epidemie. Ve většině filmů vidíte jak se nakazí jedna osoba, najednou střih a je konec světa. Takhle to ale opravdu nebude. Po prvním nakaženém přijdou měsíce, kdy se bude zjišťovat co dál a jak se to bude řešit.

Nemoc bude určitě zmíněna ve zprávách a na sociálních sítích. Takže naše všeobecné povědomí o infekčních chorobách a zombie je v tomto případě výhodou. Pokud si někdy všimnete ve filmech, lidi zde hrající dělají jako by vůbec nevěděli co je to zombie. Hrůza kousl mě bezdomovec, to je divný, no nic půjdeme si lehnout. Zatímco když vidím opilého chlapa jak klopýtne v jednu hodinu ráno před barem, tak se mu určitě vyhnu.

3. Nejdříve si vytvořte zásoby

r-ZOMBIES-large570

Pravidlo tři pro přežití říká: bez vzduchu jste mrtví do tří minut, bez přístřeší do 3 hodin /tím se myslí nějaká ochrana před vnějšími vlivy/, bez vody do 3 dnů a bez jídla do tří týdnů.

Začít by jste měli právě u vody, protože lidské tělo potřebuje relativně velké množství aby bylo hydratované. Přístup k čisté vodě je tedy opravdu velkou prioritou.  Například zemětřesení v roce 2010 na Haity je právě ukázkou toho jak je důležitý bod 3. O čtyři roky později se země stále potýká s vážnými potížemi, včetně cholery od zkažené vody.

tumblr_n8w4xcEtWu1tghzbso1_500

Nalezení čisté vody může být složité, nicméně pití zkažené vody je horší. Díky případnému zvracení pak můžete zemřít klidně i na dehydrataci.

4. Zůstaň blízko domova

giphy

Váš plán na přežití by se měl točit kolem místa kde právě žijete. Pokud si budete myslet, že jinde je to lepší a půjdete pryč, tak se vám to může také pěkně vymstít. Zároveň jelikož nevíte kde to lepší místo je, snižujete si šance na přežití.

Ačkoliv Mogk říká, že je velkým fanouškem Walking Dead a vyhýbá se kritice, poukazuje na to, že jediná věc, která se bude v opravdové apokalypse lišit – auta budou historií. Poukazuje na příklady několika stávek řidičů trucků v Itálii a Argentýně, které připravili v několika dnech města o většinu pohonných hmot a potravin.

r-BIKE-large570

Mogk zdůrazňuje: Po dvou týdnech co se zhroutí společnost budou auta pouze legendou o kterých můžete vykládat svým dětem a ty vám to nebudou věřit.

5. Ať se stane cokoliv, nechoďte do supermarketu

Christy McDermott 107496

Jedna věc na které se všichni shodneme je že zombie potřebují lidi. Lidé zase potřebují jídlo, vodu a zásoby a pokud je nemají mohou vám je sebrat. Ne nutně to bude vypadat jako v postapokalyptickém filmu z 80 let, kdy se vyrojí bandy na motorkách a začnou rabovat. V případě zombie apokalypsy by jim to nemuselo vyjít.

Zakladatel Zombie Society doporučuje držet se dál od velkých supermarketů, obchodů se zbraněmi a všech ostatních míst, kam velmi pravděpodobně lidé přijdou. Když si začnete sestavovat svůj plán na přežití, uvažujte takto:  Chci jít na konkrétní místo, dá se čekat, že tam půjdou i další lidé? Pokud ano nechoďte tam. To je vše.

Držte se těchto pravidel a možná to přežijete!

fistbumpdug122

 

 

2 komentáře: „Návod jak přežít Zombie apokalypsu

 • 18.8.2015 (19:27)
  Permalink

  Dobrý den, zaujal mě Váš zájem o apokalypsu. Vedu skupinu, která má za cíl přežití jakékoli apokalypsy. Proto, prosím, zvažte připojení do P-A.D.P. na stránce josef.macku.cz/co-je-p-a-d-p. Máme přeci stejný cíl 🙂

  Josef Macků

  Reagovat
  • 27.2.2016 (19:31)
   Permalink

   Ahoj tedy… rád bych se k vám připojil , brali by jste kluka který umí střílet z luku z 30m a od mala ho učí jak přežít , zabít a neberte to jako že jsem nějaký dítě který chce zviditelnit a neber te to jako i že si vymyšlím , prostě je to tak mu strýc je voják chodíáme o prazdninách spát v divočině lovit a přežit. děkuji že jste měli čas se na mou odpověd kouknout

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist