Nejbohatší ženy světa

Typicky ve zprávách uslyšíte o nejbohatších mužích a jak dosáhli svého úspěchu, ale s výjimkou několika žen, nejbohatším ženám se ve světě tolik pozornosti nedostává. V tomto článku se podíváme na některé z nich, jak dosáhli svého bohatství. Mnoho z nich jako dědičky rozšířili svůj majetek do ještě větších rozměrů. 

1. Christy Walton $36.7 Billionů

walton

Christy Walton dostala svou šanci v roce 2005, kdy zemřel její manžel. Její manžel John Walton byl jedním ze synů Sama Waltona (zakladatele Walmartu).Celá Waltona rodina je velmi bohatá, ale Christy Waltonová investovala také do First Solar, jejíž akcie šly nahoru o 47%, a to ji umístilo jako nejbohatší ženu na světě.

2. Liliane Bettencourt $34.5 Billionů

bettencourt

Liliane Bettencourt je akcionářem kosmetiky značky L’Oreal. Její otec firmu založil a Lilliane zde pracovala jako učeň už od 15 let.  Zdědila firmu od svého otce a udržuje si většinový podíl i poté, co společnost nabídla akcie veřejnosti.

3. Alice Walton $34.3 Billionů

alicewalton

Alice Walton je dcerou Sama Waltona z Walmartu. Je největší filantrop v její rodině. Nejen, že zdědila otcův majetek, ale také si své jméno udělala na finančním trhu. Stala se také hnací silou výstavby regionálního letiště  Northwest Arkansas.

4. Jacqueline Badger Mars $20 Billionů

mars

Jacqueline Badger Mars je dědičkou značky Mars. Mars je největší společnost s cukrovinkami na světě a Jacqueline sdílí společnost se svými dvěma bratry. Získala také titul v antropologii a má tři děti. Dnes je jednou z nejbohatších žen na světě.

5. Gina Rinehart $17.7 Billion

rhinehart

Tato Australanka se dostala ke svému jmění z projektů na železné rudy a uhlí v západních a severních částech Austrálie. Železo a uhlí objevil její otec a ona zdědila svůj majetek, aby se stala jednou z nejbohatších žen na světě. V současné době je probíhá bitva mezi ní a jejími dětmi o kontrolu rodinného podniku.  

6. Suzanne Klatten $17.4 Billion

klatten

Suzanne Klatten je nejbohatší žena v Německu a je většinovým akcionářem společnosti Altana. Altana je farmaceutický a chemický výrobce a během svého působení v dozorčí radě, se společnost se stala jedničkou na trhu. V roce 2006 společnost prodala své farmaceutické aktivity a v roce 2009 Suzanna koupila téměř všechny zbývající akcie Altany.

7. Abigail Johnson $17.3 Billion

johnson

Abigail Johnson je prezidentem a generálním ředitelem společnosti Fidelity Investments. Její dědeček tuto společnost založil a její otec je současný předseda. Abigail získala svůj titul MBA z Harvard Business School a pracovala na její cestě nahoru ve struktuře Fidelity Investments. Začínala jako analytik a portfolio manažer.

8. Anne Cox Chambers $15.5 Billion

cox

Anne Cox Chambers je dědičkou Cox Enterprises mediálního impéria, které postavil její otec. Nicméně, velké korporace nebyli jedinou ambicí Anny Cox Chambers. Byla také velvyslancem v Belgii a ředitelem rady CocaCola Company. Cox Enterprises vlastní Cox Communications, několik novin, televizních a rozhlasových stanic.

9. Laurene Powell Jobs $14 Billion

jobs

Laurene Powell Jobs je spoluzakladatelem Terravery, což je společnost na zdravé potraviny. V roce 2011, když její manžel Steve Jobs zemřel získala 7,3% podíl ve Walt Disney Company a 38 500 000 akcí společnosti Apple, Inc. Forbes ji zařadil na 29. nejmocnější ženu na světě, kvůli jejímu politickému vlivu a její filantropickému úsilí.

10. Johanna Quandt $12.8 Billion

quandt

Johanna Quandt je hlavním akcionářem v BMW a byla v dozorčí radě do roku 1997. Stala se většinovým akcionářem po smrti svého manžela Herberta Quandta který zachránil BMW před bankrotem. Začínala jako sekretářka v kanceláři Herberta Quandta, pak se stala jeho asistentkou a nakonec manželkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist