Nejdivnější hotely světa

Pokud jste unaveni z pobytů v luxusních hotelech, možná budete chtít vyzkoušet některý z netradičních hotelů z celého světa.

Dog Bark Park Inn

dbp-deckside-view-djs

Pokud jste milovníkem psů, bude toto místo právě pro vás. Najdete ho v Cottonwoodu v Idahu a hotel je ve tvaru psa. Pokoj pro 4 osoby obsahuje vanu, mikrovlnnou troubu, klimatizaci, knihy, hry a hádanky, ale žádnou televizi nebo telefon. Majitelé říkají, že se zde budete cítit jako na venkově, bez vnějších vlivů. Myslím si, že Dennis Sullivan a Frances Conklin, tvůrci tohoto náladového ubytování, byli inspirováni láskou zvířat a zejména psů. Když se rozhodli vytvořit budovu ve tvaru beagle, aby sem přilákali více turistů a hostů. A měli pravdu! Jejich koníček a vášeň se vyvinul do jednoho z nejneobvyklejších míst na světě.

Hotel se skládá ze dvou částí: Sweet Willy a Toby. Vzhledem k tomu, že hotel je velmi oblíbený, měli byste si místo předem rezervovat. Každý detail uvnitř zobrazuje lásku ke psům: polštáře, koberce, knihy, a dokonce i cukroví. Kromě toho, toaleta je ve tvaru hydrantu! Při pobytu si užijete kontinentální samoobslužného bufetu a dokonce i psího jídlo! Samozřejmostí je povolený vstup se psy.

dogbarkparkinn.com

Das Park Hotel

image_1Das Park Hotel se nachází v rakouském Linci. Jde vlastně o řadu použitých drenážních trubek, které se změnili na místnosti. Je to jeden z největších příkladů toho, jak lidé mohou znovu použít materiály a výrobky. Při stavbě se používal jen lak a nástěnné malby, které transformovali potrubí do pohodlného ubytování. Vzhledem k tomu, že je prostor každého pokoje asi 2m2, tak zde najdete jen postel, světlo, elektřinu a větrání. Můžete si také najít nějaké místo pro zavazadla. Sociální zařízení a kuchyňka nejsou příliš daleko od trubek, ale budete si za ně muset zaplatit.

Beton je nádherný materiál, protihlukový, takže nebudete rušeni vnějším hlukem. Trubky udržují chlad v letních měsících a ochrání vás před chladným počasím na podzim a na jaře. Hotel je k dispozici od května do října. Andreas Strauss, tvůrce, zdůrazňuje, že Das Park Hotel je nekomerční projekt. Byl navržen tak, aby předvedl pohostinnost a lákal turisty.

Na tomto místě také funguje systém – zaplať kolik chceš. Nicméně průměrný turista zde nechá cca 50 Euro/noc.

http://www.dasparkhotel.net/

Palacio de Sal

palacio-de-sal76.jpg.1024x0Tento hotel se nachází v Bolívii a je vyroben výhradně ze soli.Podlahy, stěny a strop jsou vyrobeny ze soli. Dokonce i postel a židle jsou vyrobeny z soli. Každý pokoj má vlastní koupelnu.Palacio de Sal se nachází na východním pobřeží Velké Salar de Uyuni, v blízkosti největšího světového solného dolu.Současný hotel byl postaven v roce 2007, když původní budova (1993-1995) byla demontována kvůli sociálním problémům. Nyní však, si můžete být jisti, že všechny obtíže jsou odstraněny. Vzhledem k tomu, že budovy a některý nábytek je vyroben výhradně ze soli, existují zde pro hosty zvláštní pravidla jimiž by se měli řídit. Například, návštěvníci mají zakázáno olizování stěn a také by měli být opatrní při používání slaného nábytku.

httpvh://youtu.be/G3fj_Oa0uwI

Hotel nabízí 16 pokojů, parní lázeň, whirlpool, masážní místnost a několik golfových hřišť, k dispozici je od května do listopadu. Typicky, Bolívijci léčí své hosty slaným masem a zeleninou. Palacio de Sal zanechává dlouhotrvající dojem.

http://www.palaciodesal.com.bo/

Null Stern Hotel

Null_20Stern_20Hotel-3_3001První hotel na světě s nula hvězdičkami se nachází v Teufenu, Appenzellerland, Švýcarsko. Jejich fráze je jedinou hvězdou jste vy.” Hotel byl postaven v bunkru ze studené války a tak tu nejsou žádná okna. Tento hotel je dalším příkladem opětovného využití starých opuštěných budov. Null Stern Hotel byl nominován za nejlepší inovaci roku na celosvětovém Hospitality Awards (2009). V roce 2010 byl zařazen do 100 nejlepších hotelů v Evropě. Frank a Patrik Riklin, konceptuální umělci a dvojčata, se rozhodli ponechat vnitřek hotelu beze změn: betonové stěny a potrubí. Nicméně přidali dotek komfortu tím, že pokoje jsou s lůžky, nábytkem a osvětlením.

Koupelny jsou společné, a je zde společenská místnost, a dva velké pokoje pro 14 osob se 4 dvoulůžkovými postelemi, všechny ostatní jsou samostatné. Bunkr je vybaven základními věcmi. Konstruktéři chtěli upozornit na problémy životního prostředí. Takže, tento hotel původní instalace. Nenajdete zde luxus nebo pokrok. Ale tohle místo rozhodně stojí za návštěvu.

www.null-stern-hotel.ch

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist