Nejlepší ženské postavy ve hrách

Přiznejme si, že v okamžiku kdy si máme vybírat charakter do hry a je na výběr nějaká sexy ženská postava tak je to těžké rozhodování. Jelikož vývojáři počítačových her a grafici posouvají level propracovanosti postav stále dál a dál, je na co se dívat. Kromě grafického zpracování již vstupuje do hry také jejich charakter, který se dají vývojářům také čím dále lépe vystihovat.Která z těchto počítačových postav je lepší to je otázka, zkuste si vybrat sami:

Zelda/Sheik – The Legend of Zelda: Ocarina of Time

zelda-png

Zelda má za sebou těžkou cestu v několika pokračováních hry, která byla pojmenována po ní. V pokračování Ocarina of Time se mění z typické postavy slečny v nouzi do zcela nového charakteru. Stává se divokou mladou slečnou, která si umí poradit.

April Ryan – The Longest Journey

april_ryan_by_fractal_inversion

Přestože byla poprvé vidět ve snu ve spodním prádle /v tak nízké kvalitě jak byla v té době možná/, její povaha je z velké části velmi dobře realisticky vytvořena. Studentka umění je náhle vtažena do světa fantazie Arkadie a její vtipné poznámky mnohdy vylepšují celkový styl hry. Nicméně v pokračování hry Dreamfall se z ní náhle stává mrzutá a náladová postava, která ztrácí hodně ze svého původního přínosu do hry.

Hildegard von Krone – Soul Calibur IV

hilde1

Hilda je jedním ze vzácných příkladů toho, že ženská postava nemusí být pouze sexy. V jejím případě je to spíše o statečnosti, čestnosti a samozřejmě nechybí praktické brnění, které nosí. Zajímavá je, že se režisér hry Katsutoshi Sasaki rozhodl Hildu vylíčit jako nejvíce svůdnou ženskou postavu ve hře, což se mu podařilo i bez toho, že by ji upravil oblečení nebo zvýraznil ženské přednosti.

Lara Croft – Tomb Raider

lara-croft

Z Lary Croft můžete mít trošku smíšené pocity. Na jednu stranu patří k prvním hrdinkám počítačových her, na druhou stranu se objevuje v dalších hrách, filmech a jiných rolích jak oblečená tak i méně. Někteří říkají, že Lara byla původně odvozena od takových hrdinek jako byla Tank Girl. Lara Croft je silná, inteligentní hrdinka a její ztvárnění v posledním díle série Tom Raider patří k velmi zdařilým.

Samus Aran – The Metroid series

20070927_samus_aran2

Protagonistka série Metroid vznikla inspirováním z filmu Vetřelec z roku 1979. Nájemný voják a vrah, vždy oblečena v tlustém energetickém brnění, aby se mohla vypořádat s tím co na ní ve hře čeká. Nicméně počínaje první hrou série se objevuje také spoře oděná jako odměna těm, kteří úspěšně dosáhnou cíle hry, což ji na důstojnosti moc nepřidává.

Commander Shepard – Mass Effect

shep

Protože zachraňování galaxie je těžká práce mužské ztělesnění Shepard se používá na většině propagačních materiálech. Mnozí se domnívají, že ženská verze Sheparda je mnohem lepší. Namluvena herečkou Jennifer Hale je stejně schopná jako mužský Shepard /dokonce i smrt ji nemusí zastavit/. Nicméně studio BioWare  stále upřednostňuje mužskou verzi Sheparda, což není zcela spravedlivé. No uvidíme co přinese čas.

Jade – Beyond Good & Evil

bge_jade_screen

První vydání hry Beyond Good & Evil bylo spíše zanedbané, a jeho protagonista Jade byla určitě nevyužita. Z role fotografky se dostává do hnutí odporu, které bojuje proti zkorumpované diktatuře. Dokonalá ve svém bojovém umění se nedá zastavit skoro ničím při své cestě za spravedlností.

A jak to vidíte vy, máte nějakou oblíbenou hrdinku ze hry?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist