Nejtvrdší vikingští bojovníci světa

Existoval dobrý důvod proč při pohledu na vikingskou loď vesničané brali do zaječích. Vikingové byly postrach opravdu pro každého a jejich nájezdy byly pověstné. Z těch nejdrsnějších jsme vás vybrali několik nejznámějších.

Eric Bloodaxe – Erik krvavá sekera

bloodaxe-vikingsUž od dvanácti let Eric dělal to, co ostatní Vikingové a to, že útočil podél Baltského moře a evropských pobřeží. Jeho otec byl král Norska a měl spoustu synů , kteří měli zdědit trůn, takže Eric vyřešil tento problém tím, že zavraždil své bratry, což mu vyneslo jeho přezdívku “Bloodaxe.” Zůstal jeden bratr, když po krátkém procesu byl Eric vyhnán z Norska. Skandinávské ságy vyprávějí o jeho návratu k drancování, než se usadil v Northumbrii jako jehjí král. Zde byl také nakonec Eric zabit v bitvě.

 

Sweyn Forkbeard

Sweyn-vikingsV roce 987 se Sweyn Forkbeard bouřil proti svému otci tím, že šel do války proti němu. Poté, co byl jeho otec mrtev, Sweyn se stal králem Dánska. Samozřejmě, že by stěží mohl být Viking bez toho aniž by útočil, takže v roce 982 Sweyn opakovaně napadl Anglii. V roce 1000, obrátil svou pozornost k Norsku, zabil jeho krále, a rozdělil si zemi se svými spojenci. Mezitím, anglický král nařídil vraždu dánských pánů v St. Brice, včetně Sweynovi sestry, takže Sweyn odpověděl tím, že strávil dalších jedenáct roků, pleněním Anglie až do jeho smrti.

 

 

 

Bjorn Ironside

ironside-vikings-420x600Bjorn strávil většinu svého života útočením na cizí země. On a jeho flotila plenili pobřeží Francie, Španělska, Sicílie, severní Africe a Itálii. V jednom italském městečku, Bjornovi síly nebyly schopny prolomit jeho zdi, předstíral, že je mrtvý a jeho muži požádali městské kněze, aby ho pohřbili do vysvěcené země. Když byla jeho rakev nesena do kostela, Bjorn vyskočil a probojoval se až do městských bran, které otevřel svým mužům. On pokračoval vpádem do průlivu Gibraltar, kde však utrpěl porážku a ztratil 40 lodí, následně odešel do Skandinávie, kde prožil zbytek svých dnů v bohatství a pohodlí. 

 

 

 

Egil Skallagrimsson

egill-vikings-456x600Válečníkbásník Egil začal již v raném věku; napsal svou první báseň a když mu byly tři tak zabil jiného chlapce sekerou. Když mu bylo sedm let pokračoval v psaní poezie a zabíjení, což nakonec vedlo k tomu, že král řekl dost a Egil byl nucen uprchnout z Norska. Jako psanec dostal Egil možnost drancovat a rabovat, což také dělal. Dokonce se mu podařilo samotnému zabít 11 mužů s tím, že použil své zuby, kterými trhal hrdla a nehty škrábal oči. Po celý život bojoval a psal epickou poeziei. Egil zemřel pokojně ve svých 80. letech, poté, co zabil otroka, který mu pomohl pohřbít jeho poklad.

 

Znáte ještě nějakého drsného vikinga, který opravdu žil?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist