Otázky na které stále neznáme odpovědi

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

Víme, že věda nemá stále odpovědi na všechno, ale máme rok 2014 a člověk by si myslel, že v této době již odpovědi budou k dispozici. Níže uvádíme několik otázek u kterých se správné odpovědi můžeme stále pouze dohadovat.

Jak funguje turbulence?

1-turbulence

Každý kdo častěji cestuje letadlem si pamatuje na situace, kdy byl požádán aby si zapnul pás protože hrozí nebezpečí turbulencí. I když jde o tak důležitou věc, stále přesně nevíme jak to funguje. Einstein jednou řekl: “Před tím než zemřu, doufám, že mi někdo objasní kvantovou fyziku. Poté co umřu, doufám že mi bůh vysvětlí jak funguje turbulence”

Problém je hlavně v tom, že místo, kde je možné chemické procesy turbulence studovat je ve vysokém tlaku a extrémních podmínkách. To ztěžuje vědcům zjistit přesné podmínky za, kterých vzniká. Pokud by se podařilo zjistit přesný způsob jak turbulence vzniká mohli bychom ji začít také předvídat a tím zabránit případným přírodním katastrofám nebo je aspoň omezit.

Proč kočky vrní?

2-cats

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

Ukazuje se, že kočky vrní i v případě, že nejsou šťastné jak se všeobecně tvrdí. Proběhl důkladný výzkum, kdy se hledal orgán v hrdle kočky, který způsobuje právě zmíněné vrnění. Bohužel se nepodařilo nic objevit. Jedna z teorií zněla také, že je to způsobeno zužováním hrtanu, což se také neprokázalo.

Podařilo se však zjistit, že frekvence v které vrnění probíhá je na úrovni, která pomáhá léčení kostí a celkově hojení organizmu. To by mohlo vysvětlovat také to, že si vykládáme vrnění kočky jako pozitivní zvuk s tím, že je šťastná. Zároveň však toto vrnění funguje také na nás takže přináší štěstí také nám.

Co způsobuje gravitaci?

7-gravity

Newton studoval gravitaci před více než 350 lety, takže by se dalo čekat že už o ní budeme vědět všechno. Zatím je však pro výzkumné pracovníky stále dost matoucí. Zatím o ní víme že patří k základním silám vesmíru. Dle jedné teorie k těm slabším silám nicméně i když je např. 1040x slabší než elektromagnetická síla dokáže držet pohromadě celé Galaxie.  Skutečnost, že působí tak slabě je další problém při jejím laboratorním zkoumání.

V kostce o ní zatím nevíme skoro nic. A jak to vidíte vy?

 

 

 

 

 

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist