Ruské stránky streamují stovky soukromých webových kamer

Nové webové stránky se sídlem v Rusku streamují živě videa z tisíců soukromých kamer po celém světě, včetně dětí a pacientů v nemocnici. Hackeři využívají toho, že spousta uživatelů si nemění hesla v kamerách nastavených výrobcem. Tyto základní informace pro nalogování do kamery jsou k dispozici veřejně on-line, takže se takto na kamery může dostat kdokoliv.

Mnoho z těchto kamer je instalováno v domácnostech a podnicích s tím, že zde mají sloužit např. majiteli firmy ke sledování provozu přes internet, aby měl přehled o svém majetku. Bohužel nabízení veřejného přístupu na tyto zařízení , včetně kamerových sítí v obchodech nebo v dětských chůvičkách – může být monitorováno právě těmito ruskými stránkami, které toho využívají.

Na webových stránkách je uvedeno, že se tímto pouze snaží upozornit na vzniklou situaci.  Tyto kamery nejsou hacknuty. Majitel těchto kamer používá pouze stále defaultní heslo.

130814095955-t-hack-my-baby-monitor-and-house-00000309-620x348

Jak mohou hackeři napadnout váš domov?

Rychlým procházením webových stránek odhalujeme živé vysílání z více jak 4600 kamer v USA, včetně videa jednoho spícího dítěte v postýlce v New Jersey. Více než 2000 živých kamer ve Francii asi 1500 v Nizozemí a tisíce dalších ve více jak 100 zemích světa.

K dispozici je snídající pár ve Francii , záběry staršího pacienta ležícího v Minnessotě, scény z kosmetického salonu v Japonsku a pohled na dětské hřiště s trampolínou v Nizozemí.

Každý odkaz obsahuje také GPS souřadnice místa, kde je kamera umístěna, poštovní směrovací číslo a přesnou polohu na mapě.

Možnosti zneužití jsou obrovské.

Ve Velké Británii již byli lidé vyzváni aby si upravili heslo do svých kamer, aby se zabránilo jejich zneužití. Více než 14 000 těchto přístrojů je vyrobeno v Číně, nicméně výrobce se nepodařilo kontaktovat aby se k tomu vyjádřil.

Kamery značek Panasonic a Linksys jsou také napadnutelné.

Zdroj: cnn.com

d

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist