S pořízením nového bytu v Praze neváhejte. Brzy budou nedostatkovým zbožím!

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

Nové byty v Praze se dlouhodobě těší obrovskému zájmu. Ostatně není se čemu divit, protože developeři budují atraktivní rezidenční projekty v pečlivě vybraných lokalitách. V posledních letech však prodej zažívá doslova nevídaný boom a zdá se, že developeři brzy nebudou mít co nabízet.

V roce 2015 činil nárůst prodeje nových bytů 15 %. Trh s novými byty neusnul na vavřínech a velmi slušný nárůst zaznamená i letos. Jen za první polovinu tohoto roku developeři prodali stovky bytů. Podle Českého statistického úřadu se výrazně prohlubuje disproporce mezi prodanými a nově povolenými byty.

xnews.cz_finep_cz_01
Co to znamená pro vás? Developerské projekty Praha se potýkají s problémy ze strany stavebních úřadů. Schvalovací proces trvá velmi dlouho a průměrná doba realizace se pohybuje kolem 8 let. V některých částech metropole mají developeři smůlu – protirozvojový postoj úředníků představuje pro development velkou brzdu.

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

ČSÚ dále uvedl, že každoročně klesá počet zahájených bytů. V roce 2016 jich bylo oproti loňskému roku zahájeno o dvě třetiny méně. S poptávkou je to zcela opačně – lidé mají o nové byty zájem jako nikdy předtím.

Aktuální vývoj může vyústit do situace, kdy se nové byty zcela vyprodají a jejich cena výrazně stoupne. Nových projektů nevznikne tolik jako v minulosti a poptávka nebude zcela uspokojena. Zájemcům o nové bydlení nezbývá, než se po něm poohlédnout nyní.

Významní developeři jako FINEP CZ a.s. stále mají co nabídnout. Aktuálně jsou v prodeji nové byty v Praze 5 v rámci další etapy populárního projektu Britská čtvrť a nové byty v Praze 10 „Nad Přehradou“.

xnews.cz_finep_cz_02

Chcete se o developerských projektech, které jsou aktuálně v prodeji, dozvědět více? Sledujte informace na www.finep.cz.

Your ads will be inserted here by

Easy Ads.

Please go to the plugin admin page to set up your ad code.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist