S pořízením nového bytu v Praze neváhejte. Brzy budou nedostatkovým zbožím!

Nové byty v Praze se dlouhodobě těší obrovskému zájmu. Ostatně není se čemu divit, protože developeři budují atraktivní rezidenční projekty v pečlivě vybraných lokalitách. V posledních letech však prodej zažívá doslova nevídaný boom a zdá se, že developeři brzy nebudou mít co nabízet.

V roce 2015 činil nárůst prodeje nových bytů 15 %. Trh s novými byty neusnul na vavřínech a velmi slušný nárůst zaznamená i letos. Jen za první polovinu tohoto roku developeři prodali stovky bytů. Podle Českého statistického úřadu se výrazně prohlubuje disproporce mezi prodanými a nově povolenými byty.

xnews.cz_finep_cz_01
Co to znamená pro vás? Developerské projekty Praha se potýkají s problémy ze strany stavebních úřadů. Schvalovací proces trvá velmi dlouho a průměrná doba realizace se pohybuje kolem 8 let. V některých částech metropole mají developeři smůlu – protirozvojový postoj úředníků představuje pro development velkou brzdu.

ČSÚ dále uvedl, že každoročně klesá počet zahájených bytů. V roce 2016 jich bylo oproti loňskému roku zahájeno o dvě třetiny méně. S poptávkou je to zcela opačně – lidé mají o nové byty zájem jako nikdy předtím.

Aktuální vývoj může vyústit do situace, kdy se nové byty zcela vyprodají a jejich cena výrazně stoupne. Nových projektů nevznikne tolik jako v minulosti a poptávka nebude zcela uspokojena. Zájemcům o nové bydlení nezbývá, než se po něm poohlédnout nyní.

Významní developeři jako FINEP CZ a.s. stále mají co nabídnout. Aktuálně jsou v prodeji nové byty v Praze 5 v rámci další etapy populárního projektu Britská čtvrť a nové byty v Praze 10 „Nad Přehradou“.

xnews.cz_finep_cz_02

Chcete se o developerských projektech, které jsou aktuálně v prodeji, dozvědět více? Sledujte informace na www.finep.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist