Sluneční brýle Enchroma CX pro barvoslepé

Barvoslepost je v současné pro většinu lidí stále neléčitelná nemoc. Vidět svět pouze v některých barvách je určitě lepší než nevidět vůbec, nicméně i to může někdy nepříjemně zkomplikovat každodenní život /např. barvy na semaforu/. Nové sluneční brýle s názvem Enchroma CX vám s tímto mohou pomoci.

Na rozdíl od běžných slunečních brýlí, které snižují definice barev ztmavením, tyto brýle umožní většině barvoslepých lidí vidět svět v plných barvách. Je to tím, že selektivní omezování některých vlnových délek světla, vede k silnějším barevným odstínům, které se dostanou do mozku.

enchroma-cx-2

Klíčem brýlí Enchroma CX je patentovaná vrstva s názvem Digital Color Boost, která je aplikována na skla brýlí. Poskytují jas a kontrast pro vidění barvoslepých. Použitá vrstva je také odolnější a tvrdší takže chrání sklo před poškrábáním. Mohou také blokovat UV záření stejně jako klasické sluneční brýle, takže vaše oči zůstanou chráněny a brýle jsou také více odolné proti vodě, prachu a šmouhám. V případě potřeby je možné lehce utřít hadříkem z mikrovláken.

enchroma-cx-3

Kde je háček? Brýle působí pouze na jasně osvětlených místech – tj. venku za plného světla. V případě menšího množství světla nebo doma bohužel nepomohou. Enchroma CX je k dispozici v různých módních stylech od 250 dolarů.
httpvh://youtu.be/7l3FJBQdKUQ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist