Superhrdinové, kteří skutečně existují

Batman, Iron Man, Kapitán Amerika jsou výplodem fantasy kultury i když mnoho z nás by si přálo, aby byli skuteční. Ale i přesto se zde najdou superhrdinové, které opravdu existují. Jde o lidi, kteří berou spravedlnost do svých rukou a vybaveni maskou, zbraní a nějakým brněním chrání své domovy před zločinci.  

Phoenix Jones

phoenixjones-heroes

26-letý američan ovládající smíšená bojová umění ze Seattlu, Washington, Benjamin Fodor byl nespokojený s tím jak si občané nedokáží poradit se záležitostmi týkající se trestných činů, což ho vedlo k tomu, aby se stal jedním z nejznámějších superhrdinů. Jeho příběh začíná také tragédií. Když byl se svým synem ve vodním parku, při odchodu jej nechal vyběhnout k jejich autu. Když však přišel blíž uviděl, že jejich auto se snaží vykrást cihlou, muž v lyžařské masce a jeho syn je zraněný o rozbité sklo z okýnka. Neměl svůj telefon tak požádal o pomoc jednoho z přihlížejících, kteří událost natáčeli, aby mu zavolal pomoc. Tento to odmítl, že by si zničil video. Jones mu telefon sebral a zavolal policii.  Další noc byl jeden z jeho přátel napaden mužem v lyžařské masce. Jones jej chytil a držel pod kontrolou až do příjezdu policie.

Tyto události jej vedly k tomu, že se stal, možná jedním z nejvíce kontroverzních Skutečných Superhrdinovů – Phoenix Jones. Boj proti bezpráví začal jako civilista, následně se vylepšil svýmsuper-oblekem.Jonesův oblek se skládá z neprůstřelných plátů, a je kompletní s pouty na ruce a pepřovým spreemj. Přišel na pomoc mnoha lidem, kteří byli napadeni a sám se také ocitl pod útokem.Také byl několikrát zatčen. K dispozici jsou i videa, která jej zachycují v akci. Jones pokračoval tím že založil Rain City Superhero hnutí, malý tým super hrdinů z prostředí bojových sportů nebo armády. Jones dal jasně najevo, že skupinu rozpustil 24. května 2014. Nicméně, že bude pokračovat v potírání trestné činnosti.

httpvh://youtu.be/NC6KR0_-uz8

Red Dragon

reddragon-heroes-618x800

Red Dragon je dalším skutečným superhrdinou a také byl členem Rain City Superhero hnutí. Jeho hlavní zbraní je bokken, což je v podstatě kus dřeva ve tvaru meče. zkušenosti z vojenského výcviku. Zastavil několik trestných činů, včetně honičky se sexuálním útočníkem, kterého pronásledoval až do příjezdu policie. Jeho identita je v současné době neznámá. 

Dark Guardian

darkguardian-heroes

Instruktor bojových umění a skutečný superhrdina, tvrdí, že bojuje s kriminalitou asi 10 let.  Chris Pollak, jako Dark Guardian uvádí, že vyrůstal jen s několika málo vzory, z nichž některými byly, komiksový superhrdiné jako Superman. Trénoval různá bojová umění po dobu asi 16 let. Hlídkuje u Washington Square Parku a občas dělá i charitativní práci jako je rozdávání jídla a peněz bezdomovcům. Obléká se do červené a modré, neprůstřelného “Super obleku”.

Dark Guardian oznámil plány na otevření školy za účelem výcviku dětí, aby se mohli sami stát superhrdiny. Začal shánět peníze s úmyslem, že školu otevře v roce 2014, ale musel své plány odložit poté, co nebyl schopen získat dostatek financí. Nyní pokračuje v práci na zřízení školy, kterou se chystá pojmenovat HERO. Je to milý chlap, který varuje děti, které se učí bojová umění volat policii i v případě, že byli svědky trestného činu místo sebevražedného boje se zločincem, stejně je učí získávat životní zkušenosti a ctnosti.

Mr. Xtreme

mrxtreme-heroes-600x800

Tento super hrdina připomíná svým osudem klasické Super Heroes, a to především proto, že měl nešťastné dětství a že byl jako dítě napadán a obtěžován.  Jeho zkušenosti z mládí a zkušenosti, které získal jej jednoho dne přivedli k tomu, že si vzal přilbu a chránič brady a založil svůj vlastní  Xtreme Justice League. 

XJL pomáhá nejen v boji proti trestné činnosti, ale dělá také charitativní činy a události, které jak pan Xtreme přiznává, nejsou vždy úspěšné. Nicméně, v dokument na HBO o Superhrdinech, hovořil o případu, ve kterém on a člen týmu chlapík jménem Urban Avenger, pronásledovali zločince do slepé uličky, kde je zadržela dokud nedorazila policie, což ukazuje, že mnoho z jejich úsilí se končí také úspěchem.

Není překvapením, že byl po dlouhou dobu fanouškem komiksů. Příběh Pana xtreme je skutečně inspirující pro mnoho jinak průměrných lidí, kteří, když jsou mladí čelí mnoha strádáním a útlaku. Nicméně, ne pro všechny je inspirativní, stejně jako většina ostatních hrdinů musí čelit kritice nebo tlaku aby zastavil svou neformální válku zlu. Také říká, že jeho rodiče jsou znepokojeni a požádali ho, aby přestal.
Jak vidíte superhrdinou se může stát opravdu skoro každý, otázka co na to rodiče:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist