Vytiskni si vlastní pizzu

Tisknou si svou vlastní potravu? Ano už to začíná být reálné díky vynálezu společnosti Foodini. Už si nebudete muset dělat jídlo sami, nebo volat do restaurace pro dovoz, nyní stačí pokud se připojíte na váš Foodini a vytisknete si jídlo jaké chcete.

Foodini se skoro neliší od jiných 3D tiskáren, nicméně místo plastu obsahuje jedné náplně, které jsou v pouzdrech z ušlechtilé oceli. Pracuje to tedy na podobném principu tako tisk 3D s plastem, pouze jsou zde některé odlišnosti dané použitým materiálem. Například výsledný produkt nedrží tvar stejně dobře jako plastový výtisk.

V zásadě zní koncept Foodini jako ideální věc pro lenochy, stačí zmáčknout tlačítko a vyleze vaše oblíbená pizza. Ale výrobce rychle poukazuje na to, že se jedná spíše o odstranění časově náročných částí při vaření jídla, které běžně lidi odrazují od vaření zdravé stravy doma. Zároveň zařízení také vyžaduje před tiskem zajištění čerstvých surovin.  Nicméně společnost spolupracuje s předními potravinářskými společnostmi, které již pracují na dodávce  předbalených plastových kapslí, které mohou být v přístroji použity s tím, že mají omezenou trvanlivost na 5 dní.

V současné době zařízení tiskne pouze potraviny, které je třeba následně uvařit, nicméně budoucí model již počítá s tím, že by to také uvařil, takže výsledkem bude již opravdu hotové jídlo. Současná cena zařízení je cca 1 000 dolarů. Více informací na stránkách výrobce – Natural Machines.

141106093036-foodini-spaghetti-horizontal-gallery e o r rg w ww

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist