Zaostřeno na: Nike Air Zoom Elite 8

Nike ve spolupráci se známým sportovním fotografem se tentokrát zaměřili na zachycení rychlosti při běhu. Je samozřejmě spousta možností jak změřit rychlost, od speedometru po klasické stopky až po to kdo první překročí cílovou čáru.

Nike_Hannah_England_1_native_1600

Ale pro fotografa je rychlost měřena kliknutím na fotoaparátu. V duchu pokračující spolupráce mezi světovými fotografy a vývojovým centrem Nike, se rozhodli vám předvést rychlost skrze čočku fotoaparátu.

Nike Air Zoom Elite 8 zdůrazňuje použité technologie Nike Zoom Air svou jemně odstíněnou aplikací barev. Každá z použitých tří barev je výrazně neutrální, ovšem použité linie barev vytváří úhly, které podporují vzhled rychlosti, jak jej každý běžec zná.

NikeLab_Air_Zoom_Elite_8_1_rectangle_1600Známý fotograf Rankin měl za úkol s využitím britské běžkyně na střední vzdálenosti – Hannah England zachytit právě podstatu rychlosti.

Jaká byla vaše první myšlenka, když jste dostal tento úkol?

Jak mám držet krok? Je to, jako zachycení rychlosti střelby je to o synchronizaci s objektem fotografování. Každý běžec má jiný rytmus a jiný styl běhu, takže hodně je to o tom zjistit jak přemýšlí daný běžec.

 

Co pro vás znamená pojem rychlost?

Když vidíte běžce světového formátu je to prostě hrozně inspirující. Je to celkový postoj, když jste jedním ze slavných světových sportovců je velmi zajímavé a atraktivní zachytit takového sportovce v pohybu.

Můžete popsat proces pořizování snímků na rychlostí kameru?

748588-008-aJe to o načasování. Každý sportovec má jiný rytmus a styl pohybu. Takže se snažíte dostat do tohoto jeho podpisu a najít ten správný okamžik pro zachycení rychlosti. U některých snímků se kamera přemísťuje spolu s objektem, takže zde jde o správný okamžik, kdy se pustí snímání.

Nová běžecká bota Nike Zoom Elite 8 je již k dispozici také v našem e-shopu – Můjběh.cz

 

https://youtu.be/J91IcJE6Clg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist